Проблемите на Samsung растат и сега станува збор за Galaxy S7 edge кој експлодира среде кафетерија

https://youtu.be/E1TkDuGFDdc

Во случај Самсунг да нема доволно со експлозиите на Галакси Ноут 7 што се случија откако уредот беше лансиран официјално, и кој се обидува да го реши, сега наиде на друг проблем, исто така во форма на експлозија. И дали е тоа Според „Сан“, Галакси С7 раб би експлодирал под чудни околности и среде прометна кафетерија..

Во овој случај, експлозијата е снимена на видео од страна на безбедносните камери на установата каде нејзината сопственичка Сара Крокет била 30-годишна девојка која во неколку изјави за медиумите го покажала своето изненадување.

„Се чувствуваше многу, многу топло. Го ставив на масата. За неколку секунди насекаде имаше чад и јас бев надвор од патот. Апаратот беше печен »

Во моментот Samsung веќе стапи во контакт со сопственикот кој го имаше Galaxy S7 edge само 3 месеци.

„Тие ми рекоа дека во моментот мора да се полни и јас реков не - што се чинеше дека е изненадување за нив, бидејќи тие рекоа дека првпат слушнале вакво нешто“

Во моментов, оваа експлозија на Galaxy S7 edge е нешто изолирано, што може да се смета за нешто повеќе или помалку нормално и дека секој електронски уред ризикува да претрпи експлозија кога ќе се прегрее. Се надеваме дека ова е последниот мобилен уред што го гледаме како експлодира и случајот сличен на оној на Galaxy Note 7 не се отвора.

Дали мислите дека ќе живееме со Galaxy S7 edge случај сличен на оној на Galaxy Note 7?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

16 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франциско dijo

  Имам и S7 кој требаше да експлодира !! Samsung не го поддржува, за жал, така е !!

 2.   Хозе Антонио Маркез Перез dijo

  Забележувам дека се загрева само по себе, но со тоа што ме чинеше не сум многу среќен

 3.   Нано лауреано dijo

  Имам галакси s7 го купив 2 месеци и станува многу жешко

 4.   Omar dijo

  Лошото во врска со ова е што ќелијата експлодира, се губи, не мислам дека Самсунг ќе ви плати колку чини

 5.   Ален галера dijo

  Имам s7 edge и кога го користам почнува да се загрева, па дури и морам да престанам да го користам за момент додека не се олади и не треба да има интегриран систем за ладење. Тоа е една од карактеристиките и очигледно не си ја работи својата работа.

 6.   Дракула dijo

  Имам s7 edge и навистина ако се загрее едноставно станува жешко слушање музика или гласно зборување сега не сакам ни да го користам .. премногу лошо за Самсунг и колку ме чинеше

 7.   ХЕРНАНДО Ј СИЛВА АПАРИЦИО dijo

  Јас сум сопственик на Samsung Edge S 7 но за среќа немав проблеми со прегревање иако има дополнително покритие и заштитник на екранот. Се чини дека имам многу среќа. Ја сакам мојата Галакси особено за камерата
  Затоа го купив, за камерата, прави супер фотографии.

 8.   Luisa dijo

  Моето се вжештува како да ќе експлодира Самсунг е вистинска глупост со толку многу пари што ги дадов овие глупости

 9.   Арнолф dijo

  Мојот Samsung Galaxy S7 исто така се вжештува

 10.   Хуанито dijo

  Не, затоа што сега сите се греат, мојот Самсунг го удира со многу апликации, во нормала и во нокс и НЕ се грее, цицајте ја батеријата што не ја гледате, но ништо жешко, повеќе е желбата да се заебавам луѓето отколку да се жалиш, работи за илјада чуда

 11.   Исус Бонила dijo

  Мојот Samsung S7 Edge… се покажа прекрасно. НЕМАВ НИКОГАШ ПРОБЛЕМ? ОД КАЛИ КОЛОМБИЈА ... ЧУЧО.

 12.   Норман dijo

  Имам Samsung Galaxy S7 Edge 935F и ништо не се загрева, играм слушам музика, прекрасно

  1.    Mauro dijo

   Норман, ја имам истата верзија како тебе, S7 Edge 935F, и воопшто не се загрева, се загрева само до одредено време на употреба, но тоа е нормално, или проблеми, мислам дека луѓето тврдат Соломон да го носи спротивното, поздрав!

 13.   Еду dijo

  Имам s7 edge и немам проблем ... Многу среќен ...

 14.   JЕК САЛАС dijo

  Имам S7 Edge и е одличен, тој е еден од најдобрите мобилни телефони и причината зошто го купив е затоа што физички е најубавиот мобилен телефон, фотографиите се прекрасни и ако продолжам нема да завршам. Среќен сум, имам macbook pro, ipad air 2 и се одлучив за s7 edge затоа што јаболкото не го надминува s7 edge по убавина барем до денес.
  Експлозијата на среќа што ми ја дава овој тим е без зборови, жалам што се случи со белешката 7.
  Атт. Корисник на Samsung s7 Edge.
  Од Меделин - Колумбија

 15.   хема dijo

  Па, истото ми се случува, на 14-ти петок мојот мобилен телефон стана црвен и се исклучи и без полнење. Се јавив во мојата компанија и разговарав за случајот и тие ми рекоа дека морав да го носам во продавницата каде што ја зедов како што дојде од фабриката и ќе ми испратат нова, терминалот има 13 дена