Протекоа првите детали од серијата Netflix Resident Evil

Насловна на серијата Resident Evil

На почетокот на 2019 година, познатото онлајн списание Рокот Јас го откривам тоа Нетфликс работеше на серијалот Resident Evil, хорор сагата на гигантот за видео игри „Капком“. Таа е една од најпознатите и најплодните франшизи во светот на видео игрите, создаден во 1996 година со својата прва видео игра за првата Sony Playstation, досега има продадено неверојатни 90 милиони примероци низ сите платформи.

Нетфликс засега нема дадено каков било вид на официјална изјава, но синопсисот на серијата излезе од „несреќа“, затоа е потврдено дека содржината постои и може да го видиме за неколку недели или денови, е она што обично се случува во овие случаи. Ние не сме малку што ги чекавме овие вести како мајската вода по забавната, но истовремено и страшна серија филмови на Пол В.С. Андерсон, се надеваме особено ако се има предвид она што неодамна го видовме со серијата на волшебникот „The Witcher“.

Синопсис излезе од Нетфликс

Содржина синопсис беше откриен од страна на корисникот на форумот Jawmuncher Ресетирање, во медијацентарот на Нетфликс. Услугата реагираше со отстранување на содржината веднаш штом излезе на виделина протекувањето. Очигледно наративот ќе се обиде да се усогласи со настаните што се случија во приказните за видеоигри; протагонистите ќе бидат задолжени за откривање На што е наменета фармацевтската корпорација Амбрела?, развиен од вирусот Т (Вирус Тирант).

„Градот Целарфилд, Мериленд, беше подолг временски период под сенка на три навидум неповрзани гиганти: Корпорацијата Амбрела, демонтираната психијатриска болница Гринвуд и градот Вашингтон Д.Ц. Сега, дваесет и шест години по откривањето на вирусот Т., тајните што ги кријат тие три страни ќе почнат да се откриваат заедно со првите знаци на епидемија.

Синопсисот што излезе во јавноста, целосно одговара на информациите пријавени од медиумот „Рок на рокот“. Медиумот веќе однапред спомена дека Нетфликс имаше намера да ги испита внатрешните процеси на корпорацијата АмбрелаИ, како е тоа што и покрај тоа што ширел вирус кој убива цел град, тој продолжил да добива моќ. Покрај тоа се знае дека продукциската куќа Константин филм е вклучена во производството на серија Телевизијата во моментов, затоа, сè одговара, ако го додадеме на фактот што го споменуваме во овој напис.

Леон, жител на злото 2

Информации и датум на објавување:

Во моментов нема информации за датумот на неговата можна премиера, бидејќи истекувањето и покрај тоа што беше од самиот Нетфликс, не вклучуваше датуми. Сè укажува на тоа дека серијата ќе биде лансирана оваа година во 2020 година, искористувајќи го предноста што ќе ја понуди следната видео игра во сагата. Римејк Resident Evil 3 ќе биде објавен на 3 април и тоа би бил феноменален звучник и за самата серија и за Нетфликс, што со ова би ги натерало многу обожаватели на сагата да плаќаат за услугата само за да ја видат серијата.

немиеза

Откажаната серија на Resident Evil е откриена во 2017 година

На сето ова треба да се напомене дека веќе постоеше претходен обид да се создаде низа од оваа сага, откажаната ТВ серија на Resident Evil. Независниот режисер Шон Леберт и Менче Медиа пред неколку години објавија дека работат на ова проект наречен Арклај, име на планините каде се наоѓа замокот каде се одвива приказната за првата игра на франшизата.

Приказната следеше еден детектив по име Jamesејмс Рајнхард, кој истражувал повеќе убиства во градот Ракун; Како и да е, студијата не продолжи со проектот. Во откриениот доказ за концептот, сите референци за хорор франшизата се отстранети од видеото, но тој сепак ја содржи истата напната атмосфера од сагата. Срамота е што, пилот-поглавјето посочи на начини, иако е точно дека Тоа не беше високо-буџетно производство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.