Цената на Galaxy J2 се филтрира пред неговото лансирање

Корејската компанија Самсунг сака да ја обнови својата палета на располагање за 2018 година, елиминирајќи некои опсези и лансирајќи нови, за да се обиде што е можно повеќе да го сумира бројот на уреди што ги има во моментов на пазарот. Во моментот за 2018 година ги наоѓаме опсегот Galaxy A8 и Galaxy A8 + и Galaxy S9 и S9 +, но исто така ја наоѓаме и опсегот J2, нова палета на уреди од ниска класа, со кои Самсунг сака да ја достигне јавноста која не сака да потроши многу пари на терминал или што престојува во земја што моментално се нарекува појава. Како и обично, И спецификациите и цената на Galaxy J2 2018 беа само протечени ден пред неговото лансирање.

Galaxy J2 ни нуди типични пластични финиш од ниска класа од минатото, со microUSB конекција и приклучок за слушалки. Внатре, го наоѓаме процесорот Qualcomm Snapdragon 425 придружен со 1,5 GB RAM меморија, нешто што не го разбирам баш, кога сигурно за иста цена можев да додадам 2 GB, но како и да е, Samsung ќе знае. Што се однесува до просторот за складирање, Galaxy J2 ни нуди 16 GB простор што можеме да го прошириме со помош на microSD картички. Екранот Super Amoled ни нуди резолуција од 960 × 540 пиксели.

Батеријата на овој терминал достигнува 2.600 mAh, што ќе ни овозможи интензивно да го користиме терминалот без да претрпиме проблеми со снабдувањето до минатата ноќ. Цената на овој терминал е филтрирана преку руска малопродажба, каде што можеме да видиме дека почетната цена ќе биде 7.990 рубли, што во замена ќе биде околу 140 долари. Иако е точно дека цената не е лоша, некои терминали од азиско потекло за иста цена ни нудат подобри придобивки, но секако, доколку сакаме сигурност и дека телефонот не ни пропадне на првата размена без можност за поправка , опцијата што ни ја нуди Samsung е многу валидна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Xim0 dijo

    И скоро и да нема рамки ...