Филтрираше дизајнот на Црна ајкула на Xiaomi пред неговото претставување

Црна ајкула Xiaomi (2)

Xiaomi објави пред неколку месеци дека ќе го лансира својот прв паметен телефон за гејмерите. Телефонот ќе се појави на пазарот под името Црна ајкула, барем ова е името што се знаеше досега. Досега не беа познати телефонски скоро какви било податоци. Бидејќи првите слики од овој телефон веќе протекоа.

Значи, веќе можеме да добиеме прилично јасна идеја за тоа што можеме да очекуваме од Црна ајкула на Xiaomi. Кинеската марка се одлучи за многу посебен дизајн, што повеќе личи на преносна конзола отколку на мобилен телефон.

Деновиве на кинеската социјална мрежа Веибо протекоа слики од телефонот на Xiaomi. Социјалната мрежа е страница преку која добивате многу протекување. Иако тие не се секогаш целосно сигурни. Затоа, овие слики мора да ги третираме за какви се, протекува. Но, тие ни помагаат да замислиме каков ќе биде телефонот.

Xiaomi Black Shark

 

Дизајнот на Црна ајкула на овие слики ја следи линијата на првите протекувања. Не чека агресивен дизајн, во црни и зелени бои. Телефонот се потпира на разни контроли што корисниците ќе можат да ги користат додека играат. Всушност, во некои случаи потсетува малку на Nintendo Switch.

На овој начин, Xiaomi сака радикално да се оддалечи од дизајнот што го видовме кај другите гејмер телефони како што е Razor Phone. Интересна одлука и со која кинескиот бренд сигурно ќе привлече големо внимание на пазарот. Особено поради присуството на сите контроли на Црна ајкула.

За самиот телефон, откриени се неколку детали. Очигледно ќе има Snapdragon 845 како процесор, така што имаме многу загарантирана моќ. Плус, датумот на поднесување е зад аголот. Бидејќи официјално ќе биде претставен на 13 април. Значи, треба да почекаме нешто повеќе од една недела за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.