Редизајнираниот Samsung Galaxy Note 7 ќе се врати во продавниците на 7 јули

Samsung

El Samsung Галакси Забелешка 7 беше предодреден да стане еден од најдобрите направени паметни телефони некогаш и особено еден од најпродаваните во 2017 година. За жал на скоро сите, но особено на јужнокорејската компанија тоа стана вистинско фијаско и тоа е дека по огромна количина на проблеми со своите батерии мораше да бидат принудени да ги повлечат од пазарот.

Сега, соочен со проблемот на излегување на повеќе од 3.5 милиони сосема нови уреди, Самсунг одлучи да создаде редизајн на Галакси Ноут 7, со тотално нови делови и батерија од 3.200 милиампер часови, кои биле подложени на огромна количина тестови. Крстен како Galaxy Note Fan Edition, ќе започне да се продава на 7 јули во Јужна Кореја.

Самиот Самсунг во неколку наврати инсистираше на тоа дека овој нов Galaxy Note е направен со делови «нов, неотворен и неизносен»И со редизајн што ќе ги избегне проблемите со експлозија што предизвикаа повлекување на Galaxy Note 7 од пазарот.

Тука ви го покажуваме карактеристики и спецификации на ова ново Galaxy Note Fan Edition;

 • 5.7-инчен Super AMOLED дисплеј со 1440p резолуција и HDR поддршка
 • Осум-јадрен процесор Exynos 8890 со брзина до 2.3 GHz
 • 4 или 6 GB RAM меморија
 • 64 GB внатрешна меморија
 • 12 мегапикселни и 5 мегапикселни двојни пиксели камери и 4K снимање видео
 • Вградено S Pen со нови карактеристики
 • IP68 сертификација (отпорна на вода и прашина)
 • Батерија од 3.200 mAh

Во моментов ова ново Galaxy Fan Edition ќе биде достапно само во Јужна Кореја, во голем број единици кои нема да надминат 400.000 по цена од 610 долари. Во случај на успех, Самсунг веќе ги потврди своите намери да го однесе во повеќе земји каде што сигурно ќе биде примен со раширени раце.

Дали би купиле редизајниран Galaxy Note 7 за 610 долари?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)