Samsung вели дека Bixby Voice нема да биде достапен до крајот на пролетта

Толку е силна најавата на јужнокорејската компанија за една од најголемите новини на новите Samsung Galaxy S8 и S8 +, асистентот на Bixby нема да биде достапен од самиот почеток на нивните уреди и ова е бокал со ладна вода за корисниците кои сметаат дека е една од „големите новини“ на овие уреди е изоставен од самиот почеток. Во оваа смисла, она што го имаме е официјално известување од компанијата што го одложува лансирањето на овој асистент до крајот на пролетта.

Ова е несомнено тежок удар за самата марка, бидејќи тоа го остава малку во доказ, со оглед на акцентот што го дадоа со оваа нова опција на нивните уреди и други. Од друга страна, некои корисници веќе почнаа да се жалат на ова прашање од тогаш го рекламираа како достапни во времето на лансирање и на крајот се чини дека ќе заостане малку.

Самиот Самсунг во официјална изјава вели:

Со својот паметен интерфејс и контекстуална свесност, Bixby ќе го направи вашиот телефон покорисен со тоа што ќе ви помогне да извршувате различни задачи, ќе ви кажува што гледате, ќе ги учи вашите рутини и ќе запомни што да правите. Некои од најважните функции на Bixby, како што се Vision, Home или Reminder, ќе бидат достапни со глобалното претставување на Samsung Galaxy S8 на 21 април. Сепак, Bixby Voice ќе биде достапен за Galaxy S8 во САД подоцна оваа пролет.

Се чини дека не е јасно дека уредите Самсунг излегуваат на пазарот со половина асистент и затоа тие одлучија да го одложат неговото лансирање сè додека не биде навистина оперативно, оставајќи малку докази што беше споменато во неговиот главен и очигледно корисниците како полошо невработени , бидејќи тие нема да можат да го користат асистентот што требаше да се натпреварува со останатите виртуелни асистенти од првиот момент. Се зборува за доцна пролет, но очигледно нема дефинитивен датум, па ќе биде време да бидете трпеливи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.