Samsung Galaxy Tab S4 сега е достапен во Шпанија

Во моментов, на пазарот единствените сериозни алтернативи или квалитет што некако може да се нарече, на пазарот за таблети ги нудат и Apple и Samsung. Корејската компанија на почетокот на август ја претстави четвртата генерација на Galaxy Tab S, палета на таблети наменети за корисници кои сакаат да извлечат максимум од овој вид на уреди.

Оваа нова генерација, како и претходната, доаѓа стандардно со S Pen, со кој можеме да ги прошириме можностите што ги нуди овој уред, уред кој, како што најави компанијата, сега е достапен за продажба во Шпанија со почеток од 699 евра .

Спецификации на Galaxy Tab S4

Новиот Samsung Galaxy Tab S4 ни нуди 10,5-инчен екран со 2k резолуција и 16:10 формат. Внатре, го наоѓаме процесорот Qualcomm Snapdragon 835 придружен со 4 GB RAM меморија. Особено е зачудувачки што корејската компанија не се обложил на 845-та на Квалком, но можеби е сторено за да се намалат трошоците за производство на овој уред со цел да се натпреварува со iPad Pro на Apple.

Што се однесува до складирањето, четвртата генерација на Samsung S Tab S Ни нуди 64 GB простор, простор што можеме да го прошириме со помош на microSD картички. На задната страна наоѓаме камера од 13 mpx додека предната достигнува 8 mpx. Во однос на безбедноста, оваа нова генерација се откажа од сензорот за отпечатоци, додавајќи скенер за ирис.

Капацитетот на батеријата е 7.300 mAh, батерија што можеме да ја наполниме преку USB-C конекцијата. Надвор, и како претходната генерација, наоѓаме 4 звучници со потпис на AKG, кои ни овозможуваат да уживаме во филмовите во целост. Доколку сакаме да користиме тастатура, Samsung ни нуди комплет тастатура и глушец, кои кога ќе бидат спарени, таблетот работи со режимот DeX, претворајќи го таблетот во преносен лаптоп.

Galaxy Tab S4 цена

Samsung Galaxy Tab S4 Достапно е само во две верзии: Wifi и Wifi + 4G, обајцата со капацитет за складирање од 64 GB, простор што можеме да го прошириме како што коментирав погоре. Покрај тоа, можеме да го добиеме и во црна или бела боја.

  • Samsung Galaxy Tab S4 Wifi: 699 евра
  • Samsung Galaxy Tab S4 Wifi + 4G: 749 евра

Алтернатива на iPad Pro?

Како општо правило, корисниците кои се лојални на Apple ќе се одлучат за iPad Pro, иако тој не доаѓа стандардно со Apple Pencil, Apple Pencil кој чини повеќе од 100 евра. Ако имате iPhone и интеграцијата што Apple ви ја нуди со сите ваши производи не е додадена вредност за да изберете кој било од моделите Pro што ни ги нуди Apple, Galaxy Tab S4 е одлична опција, бидејќи го интегрира и пенкалото без да троши повеќе пари за да го добие.

Покрај тоа, при поврзување на официјалната тастатура и глушец на Самсунг, тие го менуваат интерфејсот на десктоп, е плус што многу корисници можат да го земат предвид при проценка на кој уред да купат, бидејќи исто така ни овозможува интеракција со глувчето како да е лаптоп.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.