Samsung го именува Galaxy Note 8 со кодното име „Бајкал“

Забелешка 7

Оваа година не бевме многу сигурни дали Samsung ќе се откаже од серијата Note по сериозниот проблем со Note 7. Сомнежите се надвиснуваа околу оваа серија што виде дека неговата беспрекорна биографија е оцрнета со Ноут 7, кој се запали и експлодираше на изненадување на стотиците илјади фанови на овие фаблети на Самсунг со години.

Конечно, Видовме дека пристигнуваат некои вести дека друга што нè посочи, дури и доаѓаат од извршен директор на Самсунг, кој Galaxy Note 8 ќе ја види светлината и дека стотиците илјади следбеници на оваа серија ќе имаат ново издание. Сега имаме како ќе биде кодното име на овој терминал што ќе се развива.

Кодното име на Galaxy Note 8 би бил „Бајкал“ а меѓу гласините што се појавија е познато дека тој би вградил 4K екран и ќе има виртуелен асистент Bixby.

Информациите доаѓаат од филтерот за вести на Твитер, иако остануваат тука за да немаат новости или некои од карактеристиките на телефонот, така што ќе треба повторно да се сретнеме во друга за да дознаеме повеќе за идниот Galaxy Note 8.

Бајкал е езеро кое се наоѓа на југ во Сибир и е се смета за најдлабоко езеро на планетата. Претпоставуваме дека тоа ќе го има своето значење за Самсунг, нарекувајќи го така кога би го дизајнирал токму во овие моменти, така што на крајот на летото да стигне до пазарите.

Како и да е, нема штета што не доаѓа, бидејќи Самсунг сега го знае тоа има легија на следбеници од неговата серија Note, благодарение на она што се случи со експлозиите. Прашање е само на лансирање на нова нота со интересни спецификации, повторно да се оствари успех во продажбата, бидејќи има многу кои останаа во претходното издание чекајќи оваа година да имаат нов ноут 8.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.