Samsung дистрибуираше 55 милиони Galaxy S7 ширум светот

Галакси s7 раб

El Samsung Галакси S7, во своите две верзии, беше еден од најголемите протагонисти од минатата 2016 година и продолжува да биде така и во 2017 година, иако во помала мера, главно поради појавата на сцената на Галакси S8, кој исто така се појави во две многу различни верзии. Разликите не се премногу големи внатрешно, иако надворешно и цената се искачи за уште еден степен, што во моментов се чини дека не им смета на повеќето купувачи.

Темпото на продажба на Galaxy S8 е повеќе од добро, иако Galaxy S7 ја постави лентата многу висока. И дали е тоа што Samsung официјално го потврди тоа уште од лансирањето на Галакси S7 и Galaxy S7 раб дистрибуираше вкупно повеќе од 55 милиони единици ширум светот.

Овие 55 милиони дистрибуирани единици го направија Galaxy S7 еден од најпродаваните мобилни уреди за 2016 година, успевајќи да го скрати Galaxy S7 edge на четвртото место, и Galaxy S7, во својата нормална верзија, на деветтото место. Предводникот на Самсунг би го надминале различните Ајфони на Епл во нивните различни верзии и дека тие продолжуваат да бидат најголемо доминирано на пазарот, што се однесува до продажбата.

Сега треба да почекаме да видиме дали новиот Galaxy S8 е способен да ги надмине бројките достигнати од Galaxy S7, иако веќе при рака се чини дека е доста комплицирано ако сметаме дека цената порасна и карактеристиките или спецификациите не се толку различни од ставовите во претходниот предводник на јужнокорејската компанија.

Дали мислите дека Galaxy S8 ќе може да ги надмине бројките што ги достигна неговиот претходник Galaxy S7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)