Samsung испраќа порака до сопствениците на Galaxy S7 да им каже дека е безбедно

Samsung

Нема сомнение дека ова не се добри времиња за Самсунг по одлуката донесена за повлекување на Galaxy Note 7 од пазарот засекогаш поради проблеми со батеријата што предизвика експлозија. Ова исто така направи многу корисници на паметен телефон на јужнокорејската компанија да започнат да се вознемируваат, пред можноста нивниот уред да експлодира и да бидат повредени.

Да ги уверам сите Samsung им испраќа пораки на сопствениците на Galaxy S7, во која било од двете достапни верзии, во која тој категорично уверува дека ова е безбеден уред и дека не треба да се враќаат.

Многу корисници го мешаат Galaxy Note 7 со Galaxy S7, и ова го натера Samsung да се обиде да ги расчисти работите, со цел да се избегнат поголеми проблеми. Покрај тоа, со ова, тој се надева дека ќе престанат повиците и пораките примени од услугата за клиенти со кои се бара враќање и враќање на парите од терминалот што не одговара.

Ако имате Galaxy S7 можете лесно да дишете бидејќи ова е тотално безбеден паметен телефон и ако имате Galaxy Note 7 вчера ќе објасниме во овој напис што треба да направите со овој терминал.

Дали ја примивте пораката што ја испраќа Samsung и во која јужнокорејската компанија предупредува на безбедноста на Galaxy S7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.