Samsung Leader 8, преклопен мобилен телефон со врвни карактеристики

Samsung Leader 8 се полни безжично

Samsung го надминува својот мобилен Samsung Galaxy S8 или идниот Samsung Galaxy Note 8, што веќе го знаеме скоро сите детали. И тоа е дека тој исто така обложува нешто повеќе ретро дизајни. Пример за тоа е новиот Samsung Лидер 8. Овој мобилен формат на школка крие голем хардвер; тоа е, тоа е врвен мобилен под шасија од пред 10 години.

Овој нов паметен телефон не само што се разликува по својот фактор на форма, туку и затоа што вклучува двоен екран. И двете со иста големина што ќе ви овозможат да ја заштитите автономијата на вашата батерија и да имате пристап побрзо до информациите.

Samsung Leader 8 со формат на школка

Samsung Leader 8 се состои од два 4,2-инчни дијагонални SuperAMOLED панели со Full HD резолуција. Надворешниот екран, покрај тоа што ќе ви ги покаже датумот и времето, ќе ги направи сите дојдовни известувања веднаш да се појават. Во меѓувреме, моќта не е занемарена во овој модел. Внатре ќе најдете процесор Qualcomm Snapdragon 821. Овој чип не е најнов во секторот, но го позиционира на врвот на каталогот.

На ова мора да го додадеме и тоа Samsung Leader 8 има RAM меморија од 4 GB така што работи непречено - иако тоа зависи и од неговиот кориснички интерфејс. Додека неговиот простор за складирање на податоци е 64 GB, може да се зголеми бројката преку мемориски картички.

Што се однесува до фотографскиот дел, ова паметен телефон во форма на школка има Главна камера од 12 мегапиксели. Во меѓувреме, нејзината предна камера од 5 мегапиксели ќе направи да изгледате фаворизирано колку што е можно во вашата самоили. И на крај, има Samsung Leader 8 батерија од 2.300 милиампер капацитет што поддржува безжично полнење. Внатре има инсталирано некои услуги како Samsung Pay или популарната апликација за размена на пораки WeChat. Со ова сакаме да ви кажеме, и како што е соопштено Андроид тело, што засега ќе се продава само во Кина. И не е познато дали намерата е да се однесе на други пазари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.