Samsung може да има проблеми со залихите на Samsung Galaxy Note 7

Samsung Галакси Забелешка 7

Иако многумина помислија или поточно мислиме дека Samsung Galaxy Note 7 е витаминизиран Galaxy S7 Edge, се чини дека реалноста е поинаква и луѓето кои сакаат да купат паметен телефон од висока класа го избираат овој нов фаблет на Samsung за своите набавки.

Значи, во моментов многу продавници покажуваат дека имаат проблеми со резервација со овој терминал Самсунг. Компанијата открива дека има проблеми со акциите, т.е. имаат голема побарувачка за Samsung Galaxy Note 7, нешто на што работат да го поправат.

Samsung има голема побарувачка за Samsung Galaxy Note 7, но најопасното нешто за компанијата е тоа за неколку дена се очекува да биде пуштен во продажба нов терминал на AppleЗатоа, ако многу корисници не ја видат задоволена нивната побарувачка, тие ќе се одлучат за терминалот „Епл“ и терминалите „Самсунг Галакси Ноут 7“ повеќе нема да се продаваат.

Побарувачката за Samsung Galaxy Note 7 би ја надминала претходната

Побарувачката е таква што Самсунг посочува дека се продаваат и резервираат повеќе терминали отколку кога беше лансиран Самсунг Галакси Ноут 5 или Самсунг Галакси С6 Еџ Плус, терминали од висока класа кои се уште се интересни иако имаат некое време. Но, се чини дека скенерот Ирис или новиот S-Pen го привлекуваат вниманието на многумина Или така изгледа.

Јас лично верувам дека ова барање е реално, но тоа ќе биде штетно за Samsung Galaxy S7 Edge, терминал кој изгледа полош во споредба со новиот Galaxy Note 7 бидејќи неговата сличност е голема и но Note 7 нуди повеќе на корисникот иако на крајот тие не го користат.

Во секој случај, производството на Samsung Galaxy Note 7 се зголемува за да се задоволи големата побарувачка, побарувачка што curубопитно ја има секој пат кога Samsung ќе лансира нов уред, што сугерира дека Samsung веќе има фанбои како Apple. Тоа е она што бројките го означуваат иако навистина не се објавуваат многу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.