Samsung ни покажува дека S Pen не може да се вметне наназад во Galaxy Note 7

Поминаа неколку дена од Галакси Забелешка 7 Официјално беше претставен, иако нема да се појави на пазарот до следниот 2 септември и резервите на новиот предводник на Samsung продолжуваат да растат многу. Една од главните причини е повторно S Pen, кое ни нуди мноштво опции и, исто така, некои подобрувања што многу им се допаѓаат на корисниците.

Да, уште еднаш Ова S пенкало не може да се користи на кој било начин и пред се не може да се вметне во Galaxy Note 7 наопаку.. Овој мал гест веќе предизвика огромна полемика кај претходните членови на семејството Галакси Ноут и иако се чини сосема логично дека не треба да го ставаме пенкалото во неправилна положба, некои корисници го сторија тоа, понекогаш оставајќи го мобилниот уред бескорисен.

Самсунг изгледа не сака да ги доживее грешките од минатото И затоа во видеото што можеме да го видиме насловот на овој напис, во кое јужнокорејската компанија ги потенцира функционалностите на новиот S Pen, можеме да видиме и како се сеќава дека не треба да се внесува обратно, за да се избегне донекаде непријатни проблеми.

На видеото можеме да видиме и како Јужнокорејците ја потенцираат можноста за пишување белешки на екранот, новата функција на S Pen што ни овозможува да претвориме кое било видео во GIF со 15 функции или функција на лупа.

Дали некогаш сте биле во искушение да го вметнете S Pen наопаку во вашиот Galaxy Note?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.