Samsung Gear 360 се појавува на настанот на Samsung

samsung-gear-360

Сите очекуваа дека на настанот попладнево ќе биде претставен новиот Samsung Galaxy Note 7, нешто што е исполнето, но никој не очекуваше или малкумина очекуваа дека ќе бидат претставени и други уреди. Во овој случај станува збор за новиот Samsung Gear 360 или Samsung Gear 360 (2016), камера што ќе снима во 360, вклучувајќи го и задниот дел од оној што ја носи камерата.
Новата камера на Samsung ќе ви овозможи да креирате и снимате содржина што може да се обработи од најновите модели на паметни телефони Samsung, моќни модели кои ќе го обработуваат она што го создавате за неколку секунди. Ова ќе се направи благодарение на двојната леќа на задниот и предниот дел на уредот. И двете леќи ќе дозволат снимајте видеа од по 180 степени, со тоа што обединувањето на двете камери ќе направи дека секој корисник може да создаде видеа со 360º.

Samsung Gear 360 ќе може да снима видеа со 4K резолуција

Леќите на новиот Samsung Gear 360 ќе можат да сликаат и покрај видео, овие слики ќе бидат до 30 Mpx со резолуција од 3.820 x 1.920 пиксели. Но, најдоброто нешто во врска со овој уред е тоа што не само што можеме да споделуваме содржина директно со нашите Samsung Galaxy S7 или нашите Samsung Gear очила, туку исто така можеме да споделете директно на социјалните мрежи или други платформи како Youtube 360, Milk VR или Google Street View.

Нешто што многу ќе им се допадне на корисниците, особено оние најсоцијалните. Кога станува збор за поврзување, не се поколеба ниту Samsung Gear 360. Новата камера може да се поврзе преку паметен телефон преку Bluetooth, Wi-Fi, NFC и секако, USB 2.0 кабелот.

Samsung Gear 360

Но, и покрај сето ова, цената нема да биде прифатлива, барем за оние кои планираат да ја купат како кинеските камери. Samsung Gear 360 (2016) ќе се појави на пазарот на 19 август, заедно со другите уреди на Samsung цена од 349 американски долари. Новата камера на Самсунг ќе чини приближно 300 евра, многу висока цена ако разгледаме други решенија, иако секако нема да има ист отпор или иста брзина како и Самсунг Gear 360 Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.