Samsung Pay Mini објавен за телефони со Android што не се од Samsung

 

Плати мини

Samsung Pay оттогаш е една од ексклузивните услуги на паметните телефони на корејскиот производител ќе биде лансиран во септември 2015 годинаНо, денес Самсунг ги објави своите планови да ја донесе својата платформа на небрендирани телефони со Android.

Samsung Pay Mini тоа е веќе официјално. Новата услуга ќе понуди купувања преку Интернет на паметни телефони со Android кои не се од Самсунг, откако ќе ја преземете наменската апликација за неа. За да користите Samsung Pay Mini, ќе ви треба телефон со Android 5.0 или повисок и резолуција на екранот што е најмалку 1280 x 720.

Исто така, вклучена во Samsung Pay Mini е можноста да бидете член на услугите за членство, начин на живот и транспорт на Samsung Pay. Што не е вклучена вештината да вршат офлајн плаќања во продавници.

Samsung, исто така, планира да вклучи нова опција во Samsung Pay Mini што ја има наречено Референци, што ќе може поврзете се со услугите на локалната продавница преку Интернет кои соработуваат со Samsung. Оваа одлика ќе биде додадена на апликацијата Samsung Pay.

Во моментов плановите одат преку стартувајте ја бета-верзијата Samsung Pay Mini за 6 февруари, со целосно ослободување во Јужна Кореја за првиот квартал од годинава.

Додека оваа услуга за телефони што не се од Самсунг не е целосно функционален како што е апликацијата Samsung Pay што има офлајн плаќања. Samsung очекува корисниците да тестираат телефон Самсуг и целосното искуство со Samsung Pay откако ќе ги истражат можностите на апликацијата Samsung Pay Mini.

Со цел да се доживее оваа апликација Samsung Pay Mini на глобално ниво, се чини дека ќе мора да почекаме малку тоа меѓународно лансирање, бидејќи не е кажан ниту еден збор за тоа кога ќе биде објавен надвор од вашата земја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.