Samsung потврдува дека Galaxy Note 8 ќе биде лансиран

Галакси Забелешка 7

Темата на Samsung Galaxy Note 7 продолжува до денес и е дека според а Извештај на агенцијата Ројтерс Јужнокорејската компанија вели дека корисниците кои избрале Galaxy S7 да го заменат својот Note 7 и се во рамките на оваа програма за замена на Samsung, Тие ќе имаат можност да ги изберат следните Samsung Galaxy S8 или Galaxy Note 8 кога ќе бидат претставени во текот на следната година.

Проблемот со новиот Note 7 е навистина сериозен и многумина од нас мислеа кога ќе престанат да ги произведуваат поради проблемите што ги имаа, опсегот на Galaxy Note ќе исчезне, но ништо не можеше да биде подалеку од вистината. Според оваа изјава, корисниците од Јужна Кореја кои сакаат да чуваат белешка 8 тоа можат да го сторат се додека ги предадат своите терминали за замена.

Оваа нова вест ни нуди одредена јасност за тоа дали фирмата ќе престане да го произведува овој опсег на уреди, но Не појаснува дали овие фаблети ќе ги преминат границите за да бидат лансирани на глобално ниво или ќе останат во нивната земја на потекло. Тогаш е потребно корисниците најнезадоволни од марката да продолжат да и веруваат, но очигледно дека новиот Galaxy S8 или Note 8 е добар начин да се добие доверба.

Сега е потребно оние кои денес имаат „Samsung Galaxy Note 7“ да брзаат да побараат замена или пари. Ова е нешто што сите корисници треба да го сторат без исклучок, но се чини дека некои корисници сè уште го имаат фаблетот и покрај повикот на фирмата да ги врати. Ние ќе внимаваме на вестите за оваа можна промена за Galaxy Note 8, што би потврдило дека оваа палета на производи не е трајно напуштена и покрај тоа што се случи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Alien dijo

    И што ќе се случи со останатите корисници на сансамг околу планетата? Само оние од Кореја ќе го имаат ова блаженство? Верувам дека Сансамг треба да им ја даде таа привилегија на сите свои верни следбеници дури и по катастрофата низ која поминаа многумина од нас и ги следиме неговите стапки во секое време.