Samsung одговара на најновиот инцидент на Galaxy Note 7 во авион

Samsung Галакси Забелешка 7

Само вчера знаевме за нов проблем со Галакси Забелешка 7 што започна да пуши на летот на Саутвест ерлајнс, кој сè уште не полетал и кој конечно морал да биде евакуиран. Ова може да биде нешто што се смета за нормално, после сите проблеми што го опкружуваа новиот предводник на Samsung, но проблемот е што станува збор за заменски смартфон.

Ова значи дека сопственикот на овој Galaxy Note 7 веќе ја испратил својата наводно неисправна единица да се замени. Овој нов терминал наводно не треба да има никаков проблем со неговата батерија и секако ја имаше иконата за продажба на батеријата што Самсунг ја постави на сите терминали, наводно, без проблеми со батеријата.

Се разбира, јужнокорејската компанија не задоцни да се произнесе и издаде официјално соопштение во кое можете да прочитате; „Додека не можеме да го вратиме уредот, не можеме да потврдиме дека овој инцидент е поврзан со новиот Galaxy Note 7 ... Откако ќе го испитаме уредот, имаме повеќе информации да споделиме.“

Сега мора да видиме дали е потврдено дека станува збор за единица за замена на Galaxy Note 7 како што изјави неговиот сопственик. Ако оваа крај биде потврдена, многу се плашам дека доаѓаат лоши времиња за Samsung, што ќе види како проблемот што го опколи новиот член на семејството Galaxy Note останува нерешен.

Дали мислите дека се соочуваме со изолиран случај или дека проблемот со Galaxy Note 7 со батеријата ќе се врати?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Joaquin dijo

  Не верувам дека тоа беше замена која наводно го имаше тој проблем.

 2.   Joaquin dijo

  Не верувам дека тоа и се случи на замена ...

 3.   Jj dijo

  Имав не-замена и воопшто не се загреваше и батеријата траеше ден и половина, па мислам дека се ретки изолирани случаи

 4.   Гилберто Салазар dijo

  Исто мислам дека беше стара единица, а не нова. и се надевам така затоа што тие сè уште не ми ја враќаат белешката 7 и има повеќе проблеми што ме прави очаен и тажен

 5.   Џони dijo

  Ако некој знае дали моделот sansung galaxi s7 го има овој проблем, ве молам да ме известите.