Samsung сака да исчезнат модните видеа со Galaxy Note 7 за GTA

gta-v-samsung-galaxy-note-7

Пред околу три недели, кога скандалот околу терминалите Самсунг беше во полн ек, во Актуелидад Гаџет објавивме статија во која ви покажавме како разни fansубители на оваа игра ги измени гранатите и бомбите достапни во играта за Samsung Galaxy Note 7. Движење што не би било многу смешно за корејската компанија кој во тоа време беше фокусиран на тоа дали конечно ќе се откаже од производството на терминалот, како што конечно се случи или повторно ќе ги смени терминалите за нови, што ќе беше шега за корисниците за која се сомневам дека ќе прифатеа.

samsung-gta-mod-потсетиме

Сега кога Самсунг треба да се грижи дали ќе ги добие сите продадени терминали досега и да види дали ќе го пушти во продажба новиот Note од опсегот S, кој ќе биде претставен во февруари како дел од MWC, Корејците почнуваат да побарајте повлекување на модните видеа што се објавени на YouTube и каде можеме да видиме како белешката 7 Тие се користат како гранати и бомби. За да побара отстранување на видеото, Самсунг поднесе барање за повреда на авторските права на сите видеа поставени на YouTube каде што се прикажани овие модови и логично Google помина низ обрачот и ги отстрани.

И покрај тоа, сè уште можеме да го најдеме повременото видео каде што Note 7 е прикажан како оружје, видеа што наскоро ќе бидат повлечени со голема веројатност. Причините за кршење на авторските права не ги разбираме многу, бидејќи терминалот се појавува во видеото, бидејќи може да се појави во прегледот, но Google нема да сака да го комплицира животот со најголемиот продавач на терминали во светот (кој користи Андроид во своите терминали) и директно го избриша првото видео што беше објавено. Тоа го наведува HitmanNiko, одговорен за ова видео никогаш не го сторил тоа со лоши намери или со идеја да и наштети на компанијата, но веќе знаеме како ги трошат големите компании кога има нешто што не им се допаѓа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.