Самсунг сака да го камуфлира вашиот QLED телевизор со wallид, толку се модерни

Samsung Меѓу елитите е кога станува збор за телевизиите, нема сомнеж, не само затоа што освои одобрување од милиони корисници ширум светот, туку затоа што квалитетот на нејзините производи е многу контрастен, а исто така и тие не престануваат да инвестираат со намера да се подобри и демократизира технологијата во телевизиите.

Сега е презентацијата на новата гама QLED, највисоката понудена од корејската фирма на телевизии. За тоа ќе зборуваме денес, новата гама на Samsung QLED има за цел да се скрие или да се камуфлира со wallидот, ќе изгледа како уште еден украс. Ајде да видиме од што се состои.

Во текот на вчерашниот ден, во Newујорк, корејската фирма ги ослободи своите нови телевизори QLED, кои ќе го имаат Bixby, неговиот личен асистент, целосно интегриран. Вашиот главен адут ќе биде режимот «амбиент», што ќе го помеша QLED ТВ-екранот со wallидот каде што се наоѓа. Ова ќе го постигнеме со фотографирање со мобилниот телефон, а алгоритмот Самсунг ќе биде одговорен за извршување на останатата работа. Тоа е колку лесно можеме да го претвориме нашиот Samsung QLED во друга слика на нашиот престој, фантастична идеја што несомнено ќе стане популарна.

Овие телевизии се нарекуваат Q8F и Q9F, давајќи скоро тотално совршени црнци според производителот. Другата фантастична новина е Еден невидлив кабел, добро позната технологија која спроведува единствен прилично тенок и про transparentирен кабел, кој сè уште ќе биде таму, но кој е исклучително нежен и тешко забележлив. Покрај тоа, кабелот е способен истовремено да испраќа податоци и напојување, врвна технологија во дневната соба. Овој опсег QLED ќе се состои од Q9F (65 ″, 75 ″), Q8C (55 ″, 65 ″), Q8F (55 ″, 65 ″), Q7F (55 ″, 65 ″, 75 ″) и Q6F (49) , 55 ″, 65 ″, 75 ″, 82 ″), и сите ќе вклучуваат HDR10 +, режим на амбиент и еден невидлив кабел. Во верзиите 4K UHD би имало серија NU8505 со закривен екран (55 ″, 65 ″) и серија NU8005 со рамен екран (49 ″, 55 ″, 65 ″, 75 ″, 82 ″), сите со HDR 1000 и дизајни без рамки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.