Samsung ќе го донесе своето S Pen на новите таблети Samsung

Белешка 7 S-Pen

На почетокот на овој месец се запознавме не само со новиот Samsung Galaxy Note 7, туку и со новиот подобрен S Pen кој работи подобро со паметниот телефон. Но, ова нема да биде единствената платформа на која ќе се вклучи S Pen. Неодамна видовме во упатството за таблет Samsung во кој уредот би имал S Pen на дното што би работел на 10-инчниот таблет.

Во моментов не знаеме за која таблета станува збор, бидејќи го знаеме само кодот на уредот, овој код е SM-P580. Овој модел е можно да е од семејството Галакси Таб А, но не знаеме со сигурност иако е јасно тоа Тоа нема да биде новиот и очекуван Samsung Galaxy Tab S3, таблета што ќе се појави на следната IFA 2016.

S Pen

Како што можете да видите на сликите во веб-водичот, уредот SM-P580 има S Pen, а не игла како што имаат другите таблети Samsung, додаток што беше вклучен, но тој веќе не е вклучен во најновите модели на таблети што ги лансираше Samsung.

SM-P580 ќе го има новиот S Pen, како и новиот Touchwiz интерфејс

Покрај овој таблет, Самсунг има патент и на додаток за мобилна телефонија што ќе дозволи S Pen да се користи на кој било мобилен телефон. Сега го имаме пристигнувањето на S Pen на таблетите, па се чини дека Самсунг прави силно обложување на преферираното пенкало, Пенкалото.

Уредот со кој ќе се придружува S Pen ќе има 10,1 инчен екран со резолуција од 1920 х 1200 пиксели, процесор Exynos octacore и други елементи како што се Bluetooth 4.2, слот за микросд и Wifi картички.

Многумина тврдат дека Samsung SM-P580 ќе биде нов модел на семејството Galaxy Tab A, сепак мислам дека тој лично припаѓа на уште едно ново семејство на таблети Самсунг, попрофесионални таблети еквивалентни на Surface Pro на Microsoft или iPad Pro на Apple, таблети со стилови кои нудат решение за најпрофесионалци. Иако се чини дека ќе мора да почекаме уште неколку месеци за да се сретнеме со него Или ќе го видиме на следната ИФА 2016? Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.