Екстензијата 1Password за Microsoft Edge сега е достапна

Од „Ажуелидад гаџет“ секогаш препорачуваме да користите безбедни лозинки, дури и ако тие лесно се паметат за да можете секогаш да ги чувате безбедни сите информации за нас што циркулираат на Интернет преку различните потврди што ги користиме секој ден. На пазарот можеме да најдеме различни апликации кои не само што ни дозволуваат да ги чуваме, туку и предлагаат безбедни лозинки, така што никој не може да пристапи со случајно пробување зборови. 1Password заработи место меѓу најдобрите, иако првично Тој се обложи само на екосистемот на Apple iOS и macOS. 

Пред нешто повеќе од една година, момците од AgileBits објавија дека работат на продолжување на 1Password за Microsoft Edge, ексклузивниот прелистувач за Windows 10. Екстензијата за овој прелистувач сега е достапна така што сите корисници кои ја користат оваа услуга сега може да ја инсталира апликацијата за управување со сите лозинки на услугите на едно место. Но, 1Password исто така ни овозможува да зачуваме нумерирање на нашите сметки за проверка, кредитни картички, лиценци за софтвер и кој било друг вид на информации што мора да ги направиме чувајте се безбедни и подалеку од очите на другите луѓе.

Операцијата е многу едноставна, бидејќи треба само да вчитаме веб-страница и да кликнеме на наставката за да ни го покаже записот што одговара на таа веб-страница, кога ќе кликнете на неа, таа автоматски ќе ги пополни сите потребни полиња за пристап до неа, како што се корисничко име и лозинка. Само нешто повеќе од една година, AgileBits избра да ја нуди својата услуга преку метод на месечна претплата, иако се плаќа годишно, што ни овозможува да ги користиме сите апликации на екосистемите каде што се достапни.

1Password за Edge е достапна преку Windows Store во делот Екстензии, каде што во моментов можеме да најдеме повеќе од 70, број што многу се подобри во последните две години и што му даде нов живот на прелистувачот. Се разбира, за да можеме да ја користиме оваа екстензија, мора да ја преземеме и апликацијата за Виндоус 10, апликација каде што ќе бидат зачувани сите информации што мора да ги чуваме безбедни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.