Сега е можно да се резервира Xiaomi Mi Mix преку GearBest за 593 евра

Xiaomi

Поминаа неколку дена откако Xiaomi не остави без зборови со презентацијата на Mi Mix, паметен телефон со 6.4-инчен екран што зафаќа 91% од предниот дел на терминалот. Во Кина, првите единици кои беа пуштени во продажба траеја само 10 секунди, но тоа не спречи да се отворат резервации во познатата продавница GearBest.

Доколку сте целосно за loveубени во Xiaomi Mi Mix веќе имате можност да го резервирате преку GearBest со цена од 593 евра во верзијата со 4 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија, и 674 евра ако сакате да се потпреме на верзијата со 6 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија.

Потсетиме дека овој нов терминал од кинескиот производител не само што се издвојува по својот огромен екран кој не изгледа како никој друг од предната страна, туку има и некои од најмоќните спецификации што го поставуваат на висина од едни од најдобрите паметни телефони на пазарот .

За неговата цена би можеле да кажеме дека воопшто не е економично за возврат ќе имаме тотално различен мобилен уред на што сме навикнати. Се разбира, ќе мора да бидеме многу претпазливи со падови и тоа е дека веќе има повеќе од еден корисник кој се пожали дека екранот заврши тотално расипан откако претрпе не премногу важен пад. Толку малку рамки се чини дека му даваат многу мала конзистентност на екранот против можни падови.

Дали размислувате да го набавите Xiaomi Mi Mix сега кога веќе се отворени резервации преку GearBest?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.

Можете да го резервирате Xiaomi Mi Mix ТУКА


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.