Сега е во продажба на HTC Desire 12+ за 249 евра

Фирмата HTC отсекогаш била во сенка на Google, барем во последните неколку години. Всушност, гигантот за пребарување минатата година купи дел од поделбата за мобилни телефони на тајванската компанија, дозволувајќи и да направи пауза и разгледајте ја вашата состојба на пазарот, ситуација која сака да се промени со лансирање на нови модели, и од висока класа и од среден опсег.

Посветеноста на HTC кон средниот опсег се нарекува HTC Desire 12+, терминал што е веќе достапна во Шпанија за купување по цена од 249 евра. Овој модел, достапен само во црно, ни нуди 6-инчен екран со многу намалени странични рамки и формат на екран од 18: 9, следејќи го моменталниот тренд на пазарот.

HTC размислуваше за loversубителите на фотографијата во својот модел за влез за оваа година, HTC Desire 12+ и имплементираше a Двојна камера од 13 mpx + 2 mpx одзади И благодарение на LED блицот ќе биде многу тешко да се сликаат при слаба осветленост. Не можев да го пропуштам ефектот на боке, ефект што ни овозможува да правиме остри крупен слики со заматена позадина, за нашите портрети изгледаат скоро професионално.

Спецификации за HTC Desire 12+

HTC Desire 12+ се напојува со Android Oreo 8.0 и процесор Qualcomm Snapdragon 450 придружен со 3 GB RAM меморија и 32 GB внатрешна меморија. Предната камера ни нуди резолуција од 8 mpx со бленда f / 2,2, додека задната камера е двојна 13 + 2 mpx со бленда од f / 2,2.

Батеријата на овој модел достигнува 2.965 mAh, повеќе од доволно за поместување на 6-инчниот екран со HD + резолуција што ја интегрира овој терминал. На задниот дел, покрај камерите, наоѓаме и а сензор за отпечатоци што ни овозможува да го заштитиме пристапот до нашиот терминал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.