Се појавуваат податоци за LG V35 и дека ние официјално не го претставивме LG G7

Екран LG V30

Додека LG продолжува да го подготвува својот настан за следниот 2 мај во Newујорк, во кој официјално ќе биде претставен новиот предводник на компанијата, LG G7 ThinQ, првите протекувања за тоа што ќе биде замена за успешниот LG V30S ThinQ што во овој случај ќе се вика LG V35 ThinQ.

Корејската фирма е внесена во презентацијата на водечкиот терминал LG G7 ThinQ и од друга страна информациите и првите спецификации на V35 се провлечат низ мрежата. Станува збор за а Спектакуларен уред со 6-инчен екран и дека изминатата година на корисниците им се допадна толку многу.

LG V35 ThinQ се појавува на мрежата

Нема многу податоци што се појавија на овој терминал, но на некои на веб-страницата Android Headlines Тие успеаја да набават некои од нив и ќе се потврди дека уредот „е во рерна“ што ќе се претстави во одреден момент оваа година, да, без да го засени LG G7 што ќе биде претставен за нешто помалку од 20 дена. Филтрираните податоци се:

  • 6-инчен екран со сооднос 18: 9 и резолуција QHD + 2880 x 1440p
  • Двојна задна камера од 16 MP со технологија HDR 10 исто како LG G7 ThinQ
  • Можен „изрез“ на предната страна и аудио DAC како претходниот LG V30
  • Покрај тоа, постојат две бои во црна и сива боја.

Вистина е дека дизајнот не треба да се менува многу од сегашниот модел V30S и спецификациите би ги подобриле оние детали што недостасуваат на овој добар уред на брендот. Сè уште има доволно време за навистина да видиме дали сето ова ќе се спроведе или не, овој нов LG V35 ThinQ. Засега ќе чекаме за презентација на LG G7 и ќе продолжиме да гледаме гласини за спецификациите на овој нов уред од корејската компанија LG.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.