Во Шпанија 2 од 10 продадени паметни телефони се од Huawei

Бројките што компанијата ги собира се навистина добри во Шпанија и тоа е дека тие многу добро ги прават работите веќе подолго време, па затоа е нормално дека резултатите сега им се насмевнуваат. Во овој случај и по успешното презентација на MWC 2017 година од нејзините два starвездени терминали, од кои веќе би можеле да пробаме една За неколку недели, кинеската фирма ќе продолжи да жнее добри бројки откако ќе бидат официјално ставени во продажба. Досега можевме само да го резервираме P10 со подарокот на Huawei Watch 2 (во некои случаи) и се надеваме дека откако ќе бидат објавени, тие ќе добијат добро прифаќање од корисниците.

Ова се бројките за дистрибуција на SO во различни земји:

Во овој случај потписот Кантар е задолжен за прикажување на студијата за продажбата на овие уреди на фирмата Хуавеи и го потврдува тоа во нашата земја 2 од 10 продадени паметни телефони се од Huawei. Андроид од своја страна продолжува да доминира на пазарот проследен со iOS на големо растојание. Податоците во оваа смисла ако се поразителни и дали е тоа 9 од 10 паметни телефони се со Android и остатокот iOS бидејќи речиси и да нема пазар за Windows Phone.

И, тоа е што не сме изненадени од добрите резултати на Huawei во нашата земја, имајќи ја предвид траекторијата и колку тие успеаја да се етаблираат тука, покрај тоа операторите им ги нудат скоро секогаш благодарение на навистина конкурентската цени што ги имаат, земајќи ја предвид врската квалитет на цената. Сега исто така додава веста за можно лансирање на Huawei P10 Lite, друг уред што ќе служи за „гребење“ на оние корисници кои не сакаат да потрошат толку многу пари на моделите неодамна претставени во Барселона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.