Сите спецификации на HTC U12 + се филтрираат неколку дена пред презентацијата

HTC беше една од првите компании во усвои со раширени раце Андроид, кога Гугл започна да се обложува на оваа платформа пред 10 години. Но, како што минуваа годините, присуството на HTC се намали, не затоа што направи лоши телефони исклучиво, туку поради комбинација на високи цени и карактеристики.

Минатата година компанијата продаде дел од својата поделба за мобилни телефони на Google, што му овозможи да земе воздух и да претстави позитивни економски резултати што ќе му овозможат да продолжи по својот пат низ мобилната телефонија, и покрај фактот дека од година во година, сè уште не е приоритетна опција за многу корисници, вклучувајќи ги и најстаричните .

Следната среда, тајванската фирма официјално го претставува HTC U12 +, терминал со кој компанијата сака да стане, уште еднаш, опција за високиот опсег што моментално е достапен на пазарот и тоа, без оглед на кого тежи, сепак доминираат Епл и Самсунг. Но, како и обично во повеќето производители на Android, иако во последно време и во однос на Apple, сите спецификации на овој терминал веќе протекоа, спецификации што детално ги даваме подолу.

Спецификации за HTC U12 +

Екран: 6 инчи со резолуција QuadHD + и сооднос 18: 9 SuperLCD 6 - Gorilla Glass - HDR10
Процесор:  Кученце 845
RAM меморија: 6 GB
Внатрешно складирање:  64/128 GB (може да се прошири со microSD)
Batería:  3.500 mAh + брзо полнење 3.0
Задна камера:  12MP Ultrapixel - 1.4um - f / 1.75 + 16MP - f / 2.6 OIS - режим на портрет - двојно LED - налепници AR - 4K видео - бавно движење 1080p / 240fps
Предна камера:  Двоен 8MP - f / 2.0 - 84º - режим на портрет - HDR
Система operativo:  Андроид 8.0 Oreo
Димензии:  X x 156.6 74.9 8.7 mm
тежина: 188 g
Otros: Bluetooth 5.0 - IP68 отпорност на вода - aptX - LDAC - Edge Sense - USB тип C - HTC USonic

На овој начин, единственото нешто што треба да знаеме е каква ќе биде почетната цена на овој терминал, цена што доколку фирмата ја следи својата политика на висока цена, повеќе од веројатно е дека ќе надмине 800 евра, останувајќи, уште еднаш, целосно надвор од пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.