Следниот iPhone 8 ќе има стаклен грб и рабови од не'рѓосувачки челик

Кога не помина ниту еден месец откако новите iPhone 7 и iPone 7 Plus се достапни на продажба, повторно започнуваме со гласините за следниот модел на iPhone, бројот 8 и дека ќе биде десетгодишнина од првиот хит на iPhone маркетот. Овој настан тоа треба да значи целосна револуција на терминалот и естетски и функционално, доколку компанијата со седиште во Купертино не сака повторно да види критики по лансирањето на iPhone 7 и 7 Plus, каде единствени новини се водоотпорноста и двојната камера, во моделот од 5,5 инчи.

Аналитичарот на KGI, Мин-Чи Куо, штотуку објави нов извештај во кој започна да известува како би можел да изгледа iPhone-от за XNUMX-годишнината. Според  овој терминал за аналитичари ќе биде целосно естетски обновен со користење на стаклото на задниот дел од уредот. За да не се скрши ова стакло при првата промена, Apple ќе го опкружи целиот уред со нерѓосувачки челик, чие времетраење и отпорност е многу поголемо од оној на 7000 алуминиум, алуминиум што Apple во моментов го користи во најновите модели што ги лансираше исто така отколку во претходната верзија.

Но, според овој аналитичар, Apple може да лансира неколку модели на iPhone со различни ние само. Алуминиумот би бил присутен во најевтините модели (да го наречам на некој начин), а челикот би бил основен дел од моделите од висока класа. Се чини дека момците од Купертино сакаат да ја следат истата политика како и со Apple Watch, кој е достапен во алуминиум, Apple Watch Sport и челик, Apple Watch. Разликата во цената само за промена на материјалите е 300 евра. Да се ​​надеваме дека Apple нема да продолжи по тој пат и дека следната година можеме да најдеме iPhone за 1.500 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.