Сони започна неколку неверојатни зделки за Црниот петок

Sony продолжува да работи на тоа да ја направи цената на PlayStation Plus оправдана, системот за претплата што ви овозможува да ги играте сите видео игри на Интернет, како и да уживате во интересни попусти и повремена бесплатна игра (најмалку два) месечно што тие ги нудат на сите корисници . Црниот петок е веднаш зад аголот, како што добро знаете затоа што во Актуалидад Гаџет се погриживме да ве потсетиме.

Она што можеби не го очекувате е дека Сони ќе го направи овој потег, Јапонската компанија лансираше неколку спектакуларни понуди за Црниот петок што ќе ве остават со отворена уста, меѓу другото Gran Turismo Sport доби 50% вкупен попуст.

Слика на контролорот PlayStation 4

Првиот и најсилниот од примерите е токму тоа, симулациската игра што постои повеќе од дваесет години, Gran Turismo, пристигнува со своето „Спорт“ издание на сите конзоли на Sony PlayStation 4, само еден месец откако беше на пазарот сега Сони одлучува да го остави за 29,99 евра на Плејстејшн продавницата, ништо помалку од попуст на половина од вкупниот износ. Но, тоа не доаѓа сам, на пример, FIFA 18 е исто така достапна со 40%, паѓајќи на 41,99 евра.

Уште еден хит кој пристигна неодамна, Assassins Creed Origins исто така добива попуст од 30%, паѓајќи на 48,99 €. Има многу повеќе, затоа ве покануваме да ги разгледате понудите ОВОЈ ЛИНК. Findе најдете многу повеќе интересни работи, да, мора да бидете корисник на PlayStation Plus, во спротивно до следниот ден 24 нема да можете да уживате во овие попусти, кои беа пуштени во продажба за прв пат за претпочитаните корисници на Sony, уште една причина повеќе да оправдајте ја инвестицијата во системот за претплата на PlayStation Plus, во спротивно, треба да почекаме. И Gran Turismo V не можеше да недостасува, што паѓа за 60% на вкупно 27,99 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.