Сони најавува игри да бидат претставени на Е3 2018

Нови игри Sony PlayStation E3 2017

Овогодинешната прослава на Е3 е се поблиску, со тоа и гласините. Од овие недели, некои од можните игри што требаше да бидат претставени на настанот се филтрирани. Иако конечно Sony веќе ги потврди насловите за PlayStation што ќе ги видиме на овој настан, ќе се одржи на 12 јуни (По шпанско време).

Оваа недела веќе протекоа имиња на игри. Понатаму, Се чини дека индустријата веќе се подготвува за овој Е3 2018, бидејќи гледаме колку програмери сакаат да создадат возбуда за своите игри. Кои наслови ќе можеме да ги видиме на настанот?

Тоа беше Шон Лејден, претседател на СИЕ во светот Студија, лицето избрано да го објави патоказот што ќе го имаме на овој Е3 2018. Беше на подкастот на Плејстејшн каде што беше објавено. Покрај тоа, компанијата последователно објави објава на официјалниот блог на фирмата. Значи, веќе ги потврдивме титулите.

E3 2018

 

Четири игри ќе бидат главните starsвезди на настанот Сони оваа година. смртта stranding од Коџима Продукција, Дух на Цушима од Сакер Панч, Човек пајак од Insomniac Games и Последниот од нас Дел II од непослушен пес. Ова се игрите за кои можете да имате ексклузивни и длабински погледи. Значи, треба да се претпостави дека ќе има и приколки за истите.

Тие ветуваат дека ќе бидат четири игри за кои ќе се зборува многу на овој настан. Па сигурно многу корисници веќе со нетрпение го очекуваат овој почеток на Е3 2018 година. Понатаму, На овој подкаст е коментирано дека инди-игрите исто така ќе имаат присуство на настанот. Значи, сè укажува на тоа дека можеме да очекуваме некои игри за кои сè уште не сме чуле.

Веројатно е дека во овие недели, има еден месец до настанот, ќе се откријат повеќе детали за некои од игрите што можеме да ги најдеме. Сони потврди дека настанот ќе се емитува во живо. Гледајќи го успехот што го има овие години, не се сомневаме дека преносот во живо на овој E3 2018 ќе биде.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.