Спецификации на LG V40 ThinQ, достапни од 4 февруари

LG V40 ThingQ

Во последниве години, видовме трка од производителите да додадат најголем број камери на нивните терминали, со цел да ги подобриме резултатите добиени со комбинирање на различните снимања што ги прави секоја камера. На овој начин можеме заматете ја позадината, проширете го аголот на гледање и подобрете ја острината на истата.

Најновиот производител кој се залага за проширување на бројот на камери во своите терминали е корејскиот производител LG, производител кој штотуку го објави официјалното пуштање во продажба на LG V40 ThinQ, терминал што се издвојува за трите камери што ги лоцираше на задниот дел и двата од напред. Подолу ви ги покажуваме сите спецификации на новиот LG V40 ThinQ.

LG V40 ThingQ

Спецификации на LG V40 ThinQ

Процесор Qualcomm кученце 845
Екран 6.4 инчи OLED - формат 19.5: 9 - резолуција: 3.120 x 1.440
Внатрешна меморија 128 GB со можност за проширување до 2 TB преку картички microSD
RAM меморија 6 GB
Главна комора Тројно: 12MP (отвор на f1.5) 78º / 16MP (отвор f1.9) Супер широк агол 107º / 12MP (отвор на отвор f2.4) Телефото 45º (4032 x 3024)
Предна камера Двојно: 8MP (отвор на f1.9) 80? / 5MP Широк агол 90º (отвор на отвор f2.2)
Автоматски фокус / блиц Да (FF и двоен PDAF) / ЛЕР
Резолуција на видео UHD 4K (3840 x 2160) @ 30fps
Бавно движење 240fps @ HD
Дополнителни апарати Cinegraph / Triple shot / Tri display (режим на портрет) / HDR Photo / Репродукција и снимање на HDR 10 / режим на кино / зумирање на точка / рачен режим во слика и видео / 4K Hi-Fi видео-снимање / Flash GIF / режим на тајмер на блиц / режим на блиц Диск
Капацитет на батеријата 3.300 mAh компатибилни со брзо полнење
Система operativo Андроид Орео 8.1
Димензии × × 158.75 75.83 7.79 мм
тежина 169 грамови

Екран LG V40 ThinQ

LG V40 ThinQ ни нуди гигантски 6,4-инчен екран, со формат 19.5: 9 и резолуција QHD +, со кој можеме да уживаме практично во секоја содржина, покрај најмоќните видео игри на пазарот, како што се Fortnite или PUBG. Благодарение на екранот од типот OLED, црните се чисти, нудејќи поживописни и остри контрасти.

5 камери за да фотографирате сè

LG V40 ThingQ

LG V40 ThinQ е првиот паметен телефон на корејската компанија со 5 камери, 3 задни и 2 предни. Трите задни камери ни нудат три сосема различни агли на поделба прилагодете се на потребите на корисниците:

  • Телефото камера со оптички зум од 2 пати
  • Супер широк агол камера со 107 степени на гледање
  • Нормален широк агол со бленда f / 1.5

На предната страна, на располагање имаме две камери со кои можеме да правиме селфи со замаглување на позадината, идеални за loversубителите на овој вид фотографија. Покрај тоа, има режими на портрет со прилагодена позадина да можеме да се лоцираме на која било фотографија со обична позадина или друга слика.

Исто така, ни нуди 3Д светлосни ефекти, ефект што ни овозможува да го прилагодиме осветлувањето и позадината на нашите снимања, давајќи професионален допир што можевме да го најдеме само во студија за фотографија.

Квалитетен звук

Благодарение на соработката на LG со Meriadian, LG V40 ThinQ ни нуди неспоредлив бас, јачина на звук, највисока верност и просторен звук, нешто со што многу малку терминали можат да се пофалат и покрај тоа што се повеќе и повеќе звучници додаваат на нејзините терминали.

Дизајн на LG V40 ThinQ

Новиот терминал на фирмата LG, sПретставен е со метална граница придружена со Gorilla Glass 5 и засега е достапна само во бојата Ново мароканско сино.

Отфрлете го IP68 сертификација што нуди отпорност и на вода и на прашина. Но, покрај тоа, тој има воена сертификација MIL-STD што го гарантира нејзиниот отпор во екстремни услови.

Поврзување LG V40 ThinQ

Овој терминал LG ни нуди USB-C конекција, WiFi Direct, NFC чип, 3,5 мм приклучок за слушалки и врска со Bluetooth 5.0

Вештачка интелигенција

Новиот терминал на LG ја одржува технологијата за вештачка интелигенција (ThinQ) за која оваа компанија се обложува во последните две години. Благодарение на оваа технологија, корисниците можат да контролираат и секој паметен домашен уред покрај создадете екосистем ThinQ со кој ќе ја контролирате потрошувачката на енергија и од внатре и од надвор од домот, со што се демонстрира неговата посветеност кон животната средина на кампањата Smart Green.

Вештачката интелигенција се наоѓа и во камерите, камера која благодарение на софтверот ни нуди професионални резултати како што е интелигентното врамување, што е способно да го сними најдобриот состав на сцената што сакаме да ја фотографираме. На фотографијата, 90% од нив е кадрирање. Ако кадрирањето е лошо, фотографијата практично не вреди ништо.

Цена и достапност на LG V40 ThinQ

LG V40 ThingQ

LG V40 ThinQ има почетна цена од 899 евра. Е биде достапен за продажба преку онлајн продавница на производителот LG од 4 февруари и во моментот е достапен само во новомароканска сина боја.

Промоција на лансирање на LG V40 ThinQ

За да се прослави дека LG V40 ThinQ е првиот терминал што ќе биде достапен само преку интернет-страницата на LG, за купување на овој нов терминал, LG ни дава 28-инчен паметен телевизор проценет на 259 евра, со цел да уживаме и во квалитетот на телевизорите на овој производител.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.