Според Инвеститорот, Samsung може да го продаде Galaxy Note 7 поправен во 2017 година

белешка-7

Ова е една од оние новости што можат малку да нè вознемират и што навистина мора да ги „земеме со зрно сол“ бидејќи се работи за гласина што ја започна јужнокорејскиот продажен салон Инвеститорот, во кој се вели дека компанијата би била подготвена да го пушти во продажба Smasung Galaxy Note 7 кои се поправени.

Оваа вест е деликатна, без разлика каде и да погледнете, а тоа е денес фирмата сè уште има корисници кои не ги вратиле уредите и тие помислија да ги остават неактивни од далечина ако не ги вратат доброволно, така што имајќи предвид да ја стартуваат повторно оваа линија уреди (без разлика дали се поправени или не) во овој момент се чини многу ризично.

Се чини дека продажбата ќе биде концентрирана во 2017 година и со терминали целосно поправени без проблем на прегревање, но исто така и тие не би се продавале ширум светот, земјите како Индија или Виетнам би биле во рамките на овие приемници за фаблети. Во секој случај Ако одлучат повторно да ја продадат оваа белешка 7, тие треба да бидат 100% сигурни дека немаат вина и ова денес е друго прашање што не е целосно јасно.

Се чини дека проблемите фокусирани на батеријата на уредите не би биле точни и самите инженери не се јасни до денес која е точната причина за проблемот. Поради оваа причина, тоа е вест што треба да ја прифатиме со одредено сомневање, бидејќи може да биде вистина, но вистина е дека за повторно стартување на истиот уред, корисниците и медиумите ќе го погледнат со лупа И секој мал неуспех би бил нов камен на сопнување за брендот, нешто за кое навистина не веруваме дека вреди со толку близу лансирање на новите Galaxy S8 и S8 Edge.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.