Huawei P10 со читач на отпечатоци под стаклото

Huawei P9

Не толку одамна, читателите на отпечатоци за отклучување уреди или пристап до сметка беа достапни на мобилни уреди, но напредувањето во оваа технологија е навистина добро за корисникот поради карактеристиките и можностите што ги нуди. Сензорите за отпечатоци престанаа да се инсталираат во врвни уреди, да бидат достапни во сите или скоро сите терминали на пазарот. Сега се чини дека патот по кој поминува овој одличен сензор е да се оди од копчињата до застанете под стаклото барем ова е она што тие го сакаат во Huawei со нивниот следен предводник, Huawei P10.

Постојат неколку локации за овој сензор во паметните телефони, најчести се на копчето Home, но ги има и настрана како Sony Xperia Z5 или оние што го имаат на задната страна како Meizu и другите брендови. Сега дури се зборува дека Apple може да додаде сензор за отпечатоци во новиот MacBook Pro по пат на отклучување на машината. Но, очигледно под стаклото сè уште немаме и следниот модел на Huawei што ќе биде замена за Huawei P9, Можев да го вметнам под чашата.

Добрата работа во врска со ова е што ако овој читател остане под стаклото во Huawei P10 што би пристигнал во 2017 година, тоа би можело да биде еден од првите што ќе го стори тоа и со тоа, може да се направи уште еден чекор кон тоа како да се отклучат уредите . Останува да видиме дали дебелината на самото стакло или дали ќе биде навистина функционална кога ќе треба да го ставиме прстот на сензорот за да го лоцираме, бидејќи сегашните модели имаат мало олеснување, па дури и копче што ни помага да го лоцираме, но ако тоа е под кристалот како вели ова истекување, може да биде покомплицирано.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.