5 основни гаџети за враќање на училиште

Назад во школо

Сакале или не, летото почнува да завршува и со многумина започнува повикот на училиште. Ова враќање може да биде за нас во прво лице ако сè уште студирате, ако сте учител или ако имате некаква врска со образовниот свет или за вашите деца, дека по летото полно со капење во базен и правење замоци од песок на плажа, видете како е близу времето да ги соберете книгите.

Технологијата и нејзиното континуирано напредување овозможија ова враќање на училиште да биде нешто помалку грубо и тоа е дека благодарение на таблетите, надворешните батерии или стајлусот животот на секој ученик или наставник стана малку полесен.

За да можете да започнете да се подготвувате за враќање на училиште, нема да ви помогнеме во купувањето учебници, но сакаме да ви помогнеме учејќи ви го ова список на основни гаџети за враќање на универзитет, институт или училиште. Се разбира, пред да започнете да ги купувате сите, затоа што ќе сакате да ги купите сите, размислете многу добро ако ви требаат и особено ако ги користите во текот на следната учебна година.

Таблет, вашиот совршен придружник на работната маса

Јаболко

на таблети Тие еволуираа енормно во последно време и денес веќе можеме да набавиме еден од овие уреди со екран прилагоден на нашите потреби и пред се со тежина што дури и нема да ја забележиме во ранецот. Исто така е можно кој било уред од овој тип што ќе го купиме да е полесен од која било од книгите што треба да ги носиме секојдневно.

Таблетата може да биде наш совршен придружник на работната маса, бидејќи во него можеме имајте ги сите наши книги во дигитален формат, водете белешки, консултирајте се со информации од секаков вид и исто така правете многу други работи што скоро сигурно веќе ги знаете.

Тука ви даваме можност да купите 3 таблети преку Амазон што може да бидат совршени за вас и да искористите одлично во текот на следната учебна година:

Безжична тастатура за брзо земање белешки

Безжична тастатура

Ако имате таблет или размислувате да го купите, а безжична тастатура може да биде малку повеќе од суштинско, на пример, да се запишуваат белешки, невозможно е да се направи тоа преку тастатурата на екран на допир.

Нашата препорака е доколку оваа година земете таблет на час, прво да набавите безжична тастатура или, напротив, нема да можете практично да ја искористите. Тука ви прикажуваме 3 различни и интересни опции на безжични тастатури во моментов продадени во Амазон:

Стајлус или можност за правење белешки со слободна рака

Стил за таблети

Ако однесеме таблет на час, со безжична тастатура, Ниту, пак, може да ни недостасува стилус со кој можеме да правиме бесплатен белешки или дури и да може да црта или да прави контури на попрецизен начин.

Постојат десетици уреди од овој тип на пазарот и можеме да купиме ужасно ефтин во азиската продавница под нашата куќа или да побараме нешто со повисок квалитет, како оние што ви ги прикажуваме подолу:

Power Bank, затоа што никогаш не знаете колку ќе останете без батерија

Xiaomi

Ако носиме неколку уреди на час, најдобро е да бидеме претпазливи и да не излегуваме од дома без ниту еден. надворешна батерија или банка за порвери што може да ни овозможи да го достигнеме крајот на денот со, на пример, нашиот таблет или паметен телефон.

Денес на пазарот има стотици надворешни батерии на располагање, секоја со своите јаки страни и со многу разновидни цени. Сакавме да избереме две од оние стотици што се на пазарот и можете да ги купите преку Амазон од следниве врски:

Ранец за носење на сите ваши уреди и книги

Ранец со гаџети

Секако за враќање на училиште не можеме да пропуштиме ниту еден добар ранец за носење на сите наши книги и уреди. Во зависност од секој, ова мора да има повеќе или помалку џебови, но верувајте ми дека јас сум веќе старо куче во ова и ви купувам големо, не, подобро огромно и дека колку повеќе торби за да ставите работи, толку подобро што секогаш ќе ви треба во повремени прилики.

Секако, подгответе пари затоа што овие видови ранци обично не се ефтини. Еве и неколку што можете да ги купите на Амазон:

Како што секогаш велиме, овие се за нас основните гаџети за враќање на училиште, иако има многу повеќе што можете да ги купите и кои можат да бидат од голема помош при тешкото и понекогаш страшно враќање на студиите што толку многу ги напуштивме за време на летото.

Што гаџети мислите дека се неопходни за враќање на училиште?. Можете да ни дадете ваш одговор на ова прашање во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.