Ова би бил Surface Phone базиран на патенти на Microsoft

Патент за Microsoft Surface Phone

Вистината е дека мобилен телефон од линијата Surface се појавува во фабриката за гласини на Мајкрософт откако беше претставена првата верзија на популарниот таблет. Виндоус Телефон не привлече внимание и тоа заврши со завршување на мобилната платформа Редмонд.

Сепак, минатата недела беа познати тајни патенти на нов тим на Мајкрософт во кои можеше да се види преклопен терминал - многу во стилот на Мобилен ZTE- но можеби со нешто порафиниран дизајн. Алармите се вклучија и сè укажуваше un паметен телефон со екран што ви овозможува да работите поудобно.

3Д Површински телефон за прикажување

Овие патенти ги собра дизајнер. И не требаше долго да се материјализира во 3Д модел концепт заснован на скиците што ги регистрираше „Мајкрософт“ во соодветните американски канцеларии. Резултатот? Добро неверојатен терминал, многу привлечен за окото и кој, се разбира, потсетува на опсегот на површината на компанијата со метална шасија (алуминиум или магнезиум).

Можеме да видиме и како терминалот може да се користи на различни начини: во форма на говорница - во «V» - за да можете да консумирате мултимедијална содржина или да работите како будилник на ноќна маса. Може да се види и со распоредените два екрани кои стануваат цел мини површински таблет - вклучен покажувач. Или со одделени симетрични делови, правејќи го терминалот полесен и едниот дел да работи како целосна QWERTY тастатура.

Рендерирање на 3D површински телефон базиран на патент

Вистина е дека има многу рендери што сакаа да симулираат можен паметен телефон Surface. Сега овој е многу поразличен од сите нив: сè што е применето во 3Д моделот е вклучено во патентите на Microsoft. Затоа, многу е можно доколку се спроведе оваа идеја, крајниот резултат да биде многу сличен на она на кое работеше австрискиот дизајнер. Дејвид Брејер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.