Така се користи режимот на фокус или режимот на портрет на Инстаграм

Најрастечката социјална мрежа во последниве години Продолжува да се ажурира со цел да продолжи да го одржува најголемиот дел од своите корисници, апликацијата успеа да ги плени со додавање на бројни конфигурации и системи што ни овозможуваат да ја споделиме содржината што ја сакаме на нај алтернативен и интересен можен начин. Како би можело да биде поинаку, Инстаграм не остана непоколеблив од порастот на Режим на портрет.

Како што направив со „Приказни“ во тоа време, сега е време да додадете функционалност што многу корисници ќе ја користат во голема мера, Режимот портрет на Instagram е наречен режим на фокус и ви овозможува да направите селфи на друго ниво благодарение на неговата анализа на длабочина. Ние ви покажуваме како да го активирате.

Користењето е лесно, но засега е достапно на моделите iOS, односно iPhone. За да го користиме, мора да ги следиме следниве чекори:

  • Го отвораме Инстаграм како и обично
  • Ја отвораме камерата Stories со лизгање одлево надесно или со кликнување на нашите Stories
  • На дното, каде што се наоѓа "BOOMERANG" или "ZOOM", го избираме режимот "FOCUS"
  • Ако покажеме кон лице, неговата Вештачка интелигенција ќе го произведе режимот на фокус

Реалноста е дека резултатите се прилично добри со оглед на тоа што тоа се прави целосно преку софтвер, односно работата на Facebook Inc. е доста добра со Instagram. Затоа, не пропуштајте ја можноста да направите автентично професионално селфи фотографија благодарение на Режим на фокус на Инстаграм.

Исто така запомнете дека можете да ја зачувате оваа слика, не мора да го користиме во Story, кликнете на иконата за преземање на дното и тоа е тоа. Никогаш не било толку лесно да се фотографираат во портрет режим со квалитетни ефекти, иако камерата на Инстаграм не е најцелосна, сепак има добри резултати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.