Клиентите на Тесла можат бесплатно да го пробаат новиот автопилот

Батерии

Автопилотот на Тесла не заврши добро и создаде неколку проблеми и полемики. Затоа, Компанијата на Илон Маск работи на нова верзија на истата. Подобрувања се прават и доаѓаат наскоро. И за да ги потврди овие подобрувања, компанијата сака сегашните клиенти на своите автомобили први да го пробаат.

Затоа, Сопствениците на автомобили Тесла понудија бесплатен пробен период за оваа нова верзија на автопилот со различните подобрувања што се воведени. Така, тие можат да го испробаат и да видат дали се навистина убедени во новите подобрувања што пристигнаа.

Тесла го објави тоа овие тестови ќе започнат наскоро, веројатно за неколку месеци. Иако досега не кажаа колку ќе траат. Исто така, не е познато колку долго клиентите на компанијата ќе можат да ја користат оваа верзија на автоматски пилот.

Слика на еден од автомобилите на Тесла

Идејата е дека клиентите кои веќе имаат автомобил од фирмата можат да го испробаат. И така проверете дали е навистина подобрено и работи подобро од сегашниот автопилот, што предизвика неколку проблеми во некои аспекти. Ако ги убеди, можат да го купат откако ќе заврши тестот.

Цената на автопилотот на Тесла е 5.000 долари или 5.300 евра, сè додека тоа е направено за време на купувањето на автомобилот. Во случај да се одлучи да го активира подоцна, неговата цена е поголема. Овој пат станува 6.000 или 6.300 евра.

Тесла вети големи подобрувања на овој автопилот во следните недели. Но, во моментов не знаеме колку долго ќе започнат првите тестови или кога оваа нова верзија ќе биде официјално пуштена во продажба. Се надеваме дека ќе се слушнеме наскоро, иако може да биде подоцна ова лето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Диего Лопез Донар dijo

    О Боже. Тековни клиенти? За тоа, напишете го директно на англиски јазик. Те молам, малку шпанска граматика.