Телекор започнува да продава мобилни уреди Xiaomi во Шпанија

Xiaomi

Телекор, која е дел од групацијата „Ел Корте Инглес“, има повеќегодишно искуство на пазарот на мобилна телефонија. Во моментов има повеќе од 25 продажни места низ цела Шпанија каде ги нуди цените и терминалите на мнозинството оператори на пазарот откако постигнаа важни стратешки договори со нив.

Покрај тоа, во последните часови тој затвори договор, што ќе му даде нов и важен поттик, со Xiaomi, можеби најважниот кинески производител во моментот. Благодарение на овој договор, Телекор vќе заврши во Шпанија со некои од најпопуларните смартфони на Xiaomi.

Во моментов Телекор ќе ни понуди можност за стекнување на А. Redmi Note 2, Redmi 3 Pro или Mi5 во својата верзија со 3 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија. Сите уреди ќе имаат официјален меѓународен ROM што може да се ажурира преку OTA. Покрај тоа, овие паметни телефони ќе имаат и европски полнач и двегодишна гаранција.

Без сомнение, одлична вест е што Телекор ни нуди можност да набавиме некои од интересните терминали на Xiaomi, иако во моментов не знаеме за која цена ќе се продаваат на шпанскиот пазар. Ова е важен фактор бидејќи доколку цената се покачи, корисниците сигурно ќе решат да продолжат да ги стекнуваат терминалите на Xiaomi, како и досега, преку трети лица.

Дали мислите дека Телекор вртоглаво ќе ја зголеми цената на паметните телефони Xiaomi во Шпанија?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Давид Рохас Гранадос dijo

    Хм, жалби за патенти во 3… 2