Технолошки препораки да се дадат на Денот на вineубените

Подароци за Денот на вineубените

Пристапи В Valentубените, ден што ни се допаѓа или не, е наведен на календарот за сите оние кои имаат партнер и треба да бараат подарок. Типично би било да се дадат некои цвеќиња или некои чоколади, но Доколку ви се допаѓа технологијата, сигурно размислувате да му дадете на вашиот партнер пооригинален подарок. Сигурно има многу гаџети или уреди што ќе ве возбудат или ви требаат, а сè уште ги немате.

Постои голема разновидност на електронски производи, за сите буџети и за сите потреби, и тука ќе видиме и цениме многу од нив што би можеле да ги понудиме како подарок на нашиот партнер, секогаш можеме да го придружуваме со вечера или со некое цвеќе, секако, но сигурно доколку го добиете тоа како што треба, ќе го паметите тој ден долго време, бидејќи технологијата е веќе дел од нашите животи. Тука ги оставам моите препораки од највисока до најниска цена на подароците за Денот на вineубените.

Паметен телефон што ќе ви се допадне:

Паметниот телефон е несомнено технолошки напис најсоодветен, на сите ни треба и го носиме со нас 24 часа на денПостои голема разновидност на модели и станува сè потешко да се избере што е најдобро за нас меѓу толку многу опции, тука ќе ги најдеме најпрепорачаните од најскапите до најевтините за овој Ден на в Valentубените.

IPhone 11

Оваа година Apple не изненади со лансирање на терминал што се издвојува по тоа што има квалитет на цената многу добро, не е најевтино и не е најскап но се издвојува во многу работи. Најмоќниот процесор што можеме да го најдеме во паметен телефон, врвна камера способна да прави неверојатни фотографии и бесконечна автономија. Јас мислам дека е најпрепорачаната опција ако она што го бараме е iPhone.

IPhone 11

Овде можеме да го најдеме во Амазон во верзијата од 64 GB, 128 GB и 256 GB. Неговата сегашна цена започнува од 809 €.

 

Samsung Галакси Забелешка 10

Најдобар терминал во однос квалитет на цената што Samsung го има во својот обемен каталог е несомнено оваа Белешка 10, бидејќи споделува многу спецификации со својот постар брат и нуди повоздржана големина и многу поприлагодена цена. Го имаме во широк спектар на бои, и сигурно нема да ве разочара како подарок бидејќи е најдобрата технологија достапна од корејскиот гигант.

Галакси Забелешка 10

 

Овде можеме да го најдеме на понуда во Амазон во својата верзија од 256 GB. Неговата моментална цена е 705 €.

OnePlus 7T

OnePlus е познат по понудата уреди на висина од „најголемите“ по подобра цена, Иако е вистина, оваа разлика во цената се намалуваше со текот на времето, бидејќи OnePlus вметнуваше подобри материјали и подобра технологија во своите терминали, до тој степен што стана репер за оние кои сакаат Андроид во својата најчиста форма. 90-инчен Amoled 6,55Hz дисплеј, најмоќниот процесор на Snapdragon и збир на камери кои ќе ги воодушеват повеќето гурмани на фотографијата.

OnePlus 7t

Овде можеме да го најдеме во Амазон во својата верзија од 128 GB. Неговата моментална цена е 617 €.

LG G8S

Се чини дека LG Ја намали малку борбата во секторот за телефонија, но минатата година не изненади со Г8, терминал од висока класа, кој ужива во најдобриот хардвер по цена на уривање. Тоа е прекрасен терминал направен од метал и стакло, придружуван од фотоапарати со растворувачи, голем олемен екран направен од LG и како може да биде поинаку а звучен дел каде се издвојува над сета конкуренција.

LG G8

Овде можеме да го најдеме во Амазон во својата верзија од 128 GB. Неговата моментална цена е 425 €.

Huawei P30 Lite

Huawei се карактеризира со тоа што секогаш нуди возвишен квалитет во сите свои производи и ценето е што тоа секогаш го прави со повеќе од прилагодена цена, во овој случај станува збор за малиот брат на Huawei p30, но не помалку добар за тоа. Терминал на целиот екран со Премиум дизајн, придружуван од одличен 6,15 инчен екран и 4 камери што ќе ве натера да ја направите најдобрата слика во секоја ситуација. Во глобалната пресметка, тој е повеќе врвен терминал отколку што неговата цена може да рефлектира, лесен, удобен за ракување, со добро препознавање на лицето и NFC. Овој фантастичен терминал ги има сите услуги на Google.

Huawei P30 Lite

Овде можеме да го најдеме во Амазон. Неговата сегашна цена е намалена за скоро 150 евра, што е 205 евра

Xiaomi Redmi Забелешка 8

Xiaomi не можеше да пропушти список на препорачани и тоа го заработи по свои заслуги откако стана брендот со исклучок ако она што го бараме е да не направи многу штета на нашата банкарска сметка. Поради својата цена, може да изгледа дека е терминал од ниска класа, но е терминал од среден опсег, способен да изврши каква било операција без никаков проблем, дури и да ги игра најактуелните игри и батеријата е радост. Нема да имате најдобри перформанси или најдобри фотографии, но сигурно доволно е ако сте помалку кориснички корисник.

Редми Забелешка 8

Овде можеме да го најдеме во Амазон во својата верзија од 64 GB. Неговата моментална цена е 167 €.

Носечки уреди што секогаш ги цениме:

За оние кои не знаат технологија за носење се однесува на предмети од секојдневна употреба што секогаш ги носиме со нас и имаат вграден микропроцесор. Можеме да живееме без нив, но тие ни помагаат да се подобруваме од ден на ден и можеби многу од нив стануваат нешто така од суштинско значење како паметен телефон. Овде ќе ги видиме најпрепорачаните од најскапите до најекономичните.

Apple Watch серија 3

„Епл“ владее врвно во некои сектори на технологија и еден од нив е „Паметен часовник“, овој модел не е најактуелен или оној со најмногу опции, но е паметен часовник кој ги вклучува сите технологии што ни се потребни на дневна основа, со најдобра конструкција и типичен дизајн на заоблено јаболко. Ќе имаме водоотпорност, интегриран GPS и внатрешна меморија за складирање на нашата музика во случај да сакаме да излеземе да спортуваме без вклучен iPhone. Компатибилен е само со iPhone.

Епл Види

Овде можеме да го најдеме во Амазон во својата 38мм GPS верзија. неговата сегашна цена е 229 €.

Kygo A11 / 800

По анализирај ги тука во длабочина, можеме безбедно да кажеме дека овие слушалки од престижната марка Kygo се околу од најдобрите слушалки за укинување на преку ушите бучава на пазарот. Станува збор за а Премиум производ што ќе уживаат најмногу гурмани на звук и музика, бидејќи имаат од најдобрите откажувања на бучавата што можеме да го најдеме денес на пазарот, лесно конфигурирано и со повеќе опции за изедначување, сите проследени со неверојатна автономија. Можеби градежните материјали не се највпечатливи, но тие се многу, многу отпорен на удари или падови, бидејќи идејата за безжични слушалки е да можат да ги носат насекаде, без страв дека може да се влошат.

Kygo a11 / 800

Овде можеме да ги најдеме во Амазон. Неговата моментална цена е 249 €.

Huawei FreeBuds 3

По нивно тестирање и анализа Тука можеме да го кажеме тоа Huawei се најде на табелата овој пат вадење на една од најдобрите TWS слушалки што може да се најдат на пазарот за помалку од 200 евра. Тие не се ефтини, но нивниот квалитет ја оправдува нивната цена, имаат активно поништување на бучавата, така што со нив вклучено ќе чувствуваме апсолутно потопување на аудитивната содржина во која уживаме. Тие нудат А. апсолутна интеграција со екосистемот Хуавеи но тие се целосно компатибилни со кој било уред со Bluetooth, тие имаат прекрасен дизајн и вградени во високо квалитетни материјали, a бестијална автономија и безжично полнење датира објекти секогаш да ги имаат со доволно енергија. Сега се на промоција вклучувајќи безжичен полнач за вашата набавка.

 

Овде можеме да ги најдеме во Амазон. Нивната моментална цена е 179 € и вклучуваат бесплатен безжичен полнач.

Apple Airpods

Овие вистински безжични слушалки од Apple, за разлика од паметните часовници, ги прават се компатибилни со сите уреди со Bluetooth без оглед на производителот или оперативниот систем. Тој нуди многу пријателски дизајн со кое било уво и не е потребно да ги вметнувате во дупката за очи како што тоа го прави со огромното мнозинство од конкуренцијата. Ако сте корисник на Apple ќе имате некои предности како на пр поврзете се со вашиот ID што автоматски ќе се синхронизира со сите ваши уреди. Многу сигурен за нивниот квалитет на звукот и пред се за нивната беспрекорна работа, без несоодветни исклучувања.

Airpods

Овде можеме да ги најдеме во Амазон во својата верзија без безжично полнење. Неговата моментална цена е 139 €.

Huawei Watch GT

Паметниот часовник на кинескиот гигант од последната генерација е еден од најубавите часовници на пазарот, се издвојува по својата добра автономија и голем број спортски функции. Има добро управување со известувањата што ќе нè заштеди во многу прилики да посегнуваме по нашиот мобилен телефон и најдобро од сè е тоа За разлика од моделот на Apple, ова е компатибилно со сите производители, дури и со самиот iPhone.

Huawei Watch GT

 

Овде можеме да го најдеме во Амазон во својата модна верзија. сегашната цена е понудена на 99 €.

Xiaomi Amazfit Bip lite

Тоа е најевтиниот паметен часовник од Xiaomi, но не помалку способен, бидејќи ги има сите сензори за контрола на нашата физичка активност за нашиот тренинг, тој исто така има управување со известувања, но на овие не може да се одговори, исто така можеме да видиме кој не повикува, но само ќе ни дозволи да го одбиеме повикот. Тоа е ограничен уред, но ова има свои предности, бидејќи ќе уживаме во автономија на околу 35 дена непрекината употреба, можеме да спиеме со него за да го контролираме нашиот сон. Неговиот екран има особеност и тоа е дека е технологија што прави повеќе светло да паѓа, толку подобро изгледа, па тоа ќе ни овозможи подобро да го видиме под силна сончева светлина, за разлика од конкуренцијата.

Амазфит-Бип

Овде можеме да го најдеме во Амазон во единствената верзија. Неговата моментална цена е 59 €.

Xiaomi Airdots

Слушалките Xiaomi par excellence се направени за да молат на нашиот пазар, но тие конечно се продаваат и цениме дека станува збор за високо препорачан производ, имаат контроли на допир и се компатибилни со кој било уред, можеме дури и да го активираме асистентот на Google. Тие не го достигнуваат квалитетот на Airpods или Galaxy Buds, но тоа го оправдуваат со многу прилагодена цена што ги прави многу привлечен подарок бидејќи имаат многу убав дизајн кој сигурно ќе им се допадне на секој корисник што сака да слуша. безжична музика.

Xiaomi Airdots

Овде можеме да ги најдеме во Амазон. Неговата моментална цена е 40 €.

Гаџети и додатоци:

Јасно е дека повеќето Точо што веќе сме ги виделе, но нашиот партнер можеби веќе ги има сите уреди што веќе ги споменавме и што им треба е нешто друго, тука ќе видиме серија гаџети што можат да ги сакаат и да станат секојдневни предмети.

Oral-B Genius X 20000N

Оваа четка за заби што веќе анализираме овдеНе е само електрична четка за заби, туку е Паметна четка за заби. Секако еден од најдобрите четки за заби што можеме да ги купиме денес, од различни причини, вклучително и врска со нашиот паметен телефон iOS или Android, ова ни нуди мноштво информации за нашето четкање, со што се олеснува устата да ни биде што е можно чиста од оваа четка трајно ќе ве информира преку вашиот паметен телефон. Неговиот премиум дизајн нема да остави никого рамнодушен, и неговиот батерија што се полни ни дава добра автономија. Тоа е производ што го користиме секој ден и сигурно го цениме овој екстра квалитет.

Oral-B Genius X четка

Овде можеме да го најдеме во Амазон. Неговата сегашна цена е понудена за 173 €

Huawei Mediapad T5

Таблетот на Huawei со најдобар сооднос квалитет / цена на пазарот, со екран од 10 инчи тоа ќе биде идеално за прелистување, гледајте серии на Нетфликс или играјте игри, има помоќни таблети, но мислам дека ова е повеќе од доволно за уживање во целата мултимедијална содржина или играње на најпопуларните игри. Вклучува микро процесор произведен од Huawei и 2GB RAM и вашиот оперативен систем е Андроид, така што ќе ги имаме на располагање сите апликации на Google Play.

Huawei Mediapad 5t

Овде можеме да го најдеме во Амазон. Неговата моментална цена е 139 €

Поттикне Paperwhite

Е-книгата на Амазон е квинтесенцијален производ за fansубителите на читањето, бидејќи ние ви овозможува да ги носите сите омилени во истиот уред. Овој уред за разлика од паметните телефони или таблетите не проектира сино светло за да избегнеме и напрегање на очите и прекинување на спиењето при читање на вашиот екран. сега со прилагодливо предно светло, за да можете да читате каде и кога сакате. Вашиот Kindle е дизајниран за читање и има екран на допир со висок контраст што се чита како печатена хартија. без никакви рефлексии, дури и под сончева светлина. Едно полнење може да ни даде едно автономија на недели y Ако сте главен клиент во Амазон, ќе имаме стотици книги без никаков трошок.

Овде можеме да го најдеме во Не се пронајдени производи. Неговата моментална цена е 89 €.

Паметен звучник разбуди се

Овој паметен будилник од „Енерџи Систем“ веќе ајде да анализираме тука, многу ни се допадна за сè што нуди. Имаме производ со минималистички дизајн и А. голем преден LED дисплеј, горниот дел што содржи Qi технологија за безжично полнење нашите компатибилни уреди. Но, работата не застанува тука бидејќи има овој будилник 2.0 звучници и 2 микрофони за употреба на Алекса (гласовен асистент на Амазон). Има уште повеќе, имаме и врска Bluetooth, WiFi и технологии како AirPlay Apple за да ја олесни врската со вашите уреди со јаболка. Овој уред е компатибилен и со iOS и со Android.

Овде можеме да го најдеме во Амазон. Неговата моментална цена е 79 €.

Амазон Ехо Прикажи 5

Амазон порасна многу, секој пат кога нуди повеќе и подобри услуги. Една од најпопуларните денес е Alexa, вашиот гласовен асистент, сè повеќе компатибилен со сите видови уреди, од телевизори до паметни сијалици или ламби. За да го искористиме овој асистент, имаме широк спектар на паметни звучници, но има еден што се издвојува од останатите. Ова е Ехо Шоу 5, освен што е звучник, има мал екран од 5,5 што ќе ни овозможи да гледаме информативна содржина, остварете видео повици или гледајте видеа на YouTube или Amazon Prime видео. Тука Те оставам а Анализа што веќе го правиме.

Овде можеме да го најдеме во Амазон. Неговата моментална продажна цена е 69,99 €.

3-во-1 станица за полнење

Имаме сè повеќе уреди со интегрирана батерија и тоа има и свој добар дел, како и лош дел. Доброто е што можеме без батерии, а лошо е што ќе мора да бидеме свесни дека имаат полнење за да не бидат заглавени, бидејќи некои уреди имаат прилично намалена автономија. Со оваа основа за полнење можеме наполнете до 3 уреди истовремено, е дизајниран да се користи со iPhone, некои AirPods и Apple Watch но исто така сите компатибилни уреди со полнење Qi можат да се полнат. Може да стане неопходен елемент во нашата ноќна маса.

База за полнење на iPhone 3 во 1

Овде можеме да го најдеме во Амазон. Неговата моментална цена е 29,99 €.

Дигитална рамка за фотографии NIX Advance

Сите сакаме да овековечиме важни моменти од нашиот живот, да ги паметиме или да ги споделиме, станува се поретко да се печатат фотографии затоа што има помалку посветени установи, но во моментов има различни начини за уживање или дел од тие фотографии што ги направивме. Со оваа дигитална рамка ќе ги имаме нашите постојано ротирачки фотографии едноставно со поврзување на pendrive или SD картичка што ги содржи фотографиите. покрај тоа Вклучува часовник и функција на календар.

Дигитална рамка за фотографии

Овде можеме да го најдеме во Амазон. Неговата моментална продажна цена е 49,99 €.

Sonos Еден опсег

Sonos ни донесе уште еден производ што не можеме да престанеме да го препорачуваме, сега зборуваме за Sonos One, еден од најкомпактните и најевтините на брендот, но кој е главно оној што им донесе толку голема слава. Добиваме звук кој не само што е моќен, туку и со највисок квалитет за под 200 евра. Имаме како и во сите Sonos: AirPlay 2, Spotify Connect и сопствената апликација заедно со сопствените функции на фирмата за повеќе простории, но многу повеќе.

Зборуваме за паметни звучници, така што овој Sonos One очигледно е компатибилен со Apple HomeKit, со Google Home и со Amazon Alexa. Тој е еден од паметните аудио производи што ни ги дава најдобрите сензации во последниве години и не можеме да престанеме да го препорачуваме сега кога неговата цена Се движи од 189 евра и во белата и во црната верзија. Ако сакате да направите вистински подарок за овој Божиќ со паметен звучник, без сомнение овој Sonos One нема ограничувања во однос на платформата (многу пријателски со iPhone и особено со Alexa).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.