Чевлите „Назад кон иднината“ имаат датум на објавување

хиперадапт-најк

Враќање во иднината го обележа детството на многумина, не само поради летачките лизгалки, туку и поради чевлите што ги затегнаа врвките сами по себе. Оттогаш, гледајќи го влечењето што го имаа чевлите, Најк проучуваше како да го реплицира системот во вистинско опкружување, без трикови на големиот екран. Резултатот е Nike HyperAdapt 1.0, првите чевли на северноамериканската фирма кои сами ги затегнуваат врвките. Почувствувајте го Марти Мекфлај од вашето соседство со овие фантастични чевли Најк, да, не можеме да ви ветиме дека патувате назад во времето, а ако го направите тоа, бидете сигурни дека чевлите немаат никаква врска со тоа.

Чевлите ќе бидат понудени во некои официјални продавници на Најк се шири низ Соединетите Американски Држави од 28 ноември. Сè уште не го знаеме доаѓањето на Стариот континент, на ист начин како што не е позната цената, но имаме нешто сигурно, тие ќе бидат скапи, многу скапи.

Чевлите користат мал мотор, сензор, батерија и кабелски систем за прилагодување на притисокот на врвките. Кога ќе го ставиме стапалото во чевелот, тие автоматски се затегнуваат. Сепак, две копчиња на страните на чевлите ќе им овозможат на корисниците да го прилагодат притисокот на врвките по своја волја.

Во последно време постои вистинска лудост во светот на патиките, а судејќи според парите што луѓето во САД и остатокот од светот ги трошат на овој вид производи, сигурни сме дека цената ќе биде навистина зачудувачка, бидејќи акциите ќе бидат доста ограничени. Да се ​​набави пар овие патики со ограничено издание ќе биде тешко, затоа треба да бидете многу будни ако сакате, или претпочитате да го однесете паричникот на прошетка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.