Тие го тужат LG за рестартирање на G4 и V10

LG V10

Во последниве години, многу мобилни уреди стигнаа на пазарот, некои со поголем успех од другите, во повеќето случаи уредите не претрпеа некој поголем проблем. Сепак, во некои прилики, како и кај Note 7, уредот претрпува повеќе проблеми отколку вообичаените, а производителот е тој што треба да се погрижи за тоа. Самсунг ја докажа својата лукавост потсетување на уредот од пазарот за да се спречи било кој потрошувач да биде под влијание на проблемите на белешката 7, сериозен проблем. Apple пред неколку недели отвори бесплатна програма за замена на батерии за сите оние уреди кои беа исклучени кога достигнаа 30%. Сепак, се чини дека другите производители не им даваат големо значење на проблемите што корисниците можат да ги претрпат со своите уреди, како што е случајот со LG со моделите G4 и V10.

Секој уред е подложен на проблеми со работењето, без разлика дали тие потекнуваат од производната линија, поради откажување на нејзината компонента или поради оперативниот систем. Последниот голем проблем што зафати голем број на корисници и на кој корејската компанија не понуди никакво решение има врска со моделите LG G4 и V10, некои модели кои страдаше од постојани рестартирања, рестартира што спречи употреба на терминалот во нормални услови.

И покрај признавањето дека проблемот потекнува од производството на овие уреди, лемењето на некои компоненти брзо се деградираше, произведувајќи бесконечна јамка на рестартирање Во двата модели, техничката служба не ги замени погодените уреди во кое било време и кога тие го направија, новиот терминал на крајот повторно страдаше од истиот проблем. Покрај тоа, иако станува збор за проблем во производството признаен од самата компанија, техничката служба не сакаше да се грижи за уредите што не се гарантираат.

Недостаток на решенија принуди голем број корисници да го водат LG пред суд, каде што корисниците бараат таа да ја преземе одговорноста не само за замена на сите терминали на корисниците кои се приклучија во оваа тужба, туку и да бараат надомест на штета што може да ги предизвика сите проблеми претрпени од овие терминали, проблеми што самата компанија ги препозна на времето. LG ги има сите поени да ја изгуби оваа пресуда. Барем ова ќе ви помогне да научите и следниот пат кога терминалите ќе имаат сличен проблем, сигурно ќе ги замените со нови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.