TomTom нуди бесплатни мапи за цел живот во својот опсег Start

TomTom

GPS се чини дека никогаш не излегува од мода, и покрај фактот што повеќето корисници имаат паметен телефон, што веќе ја вклучува оваа можност, и секој пат со поголем екран што им го олеснува видот, GPS од реномирани компании како што е TomTom не Тие веќе не се присутни, особено во професионалното поле, каде што неговата ефикасност, едноставност и ажурирање го прават неопходна алатка. Па тоа, TomTom започна доживотна бесплатна промоција на мапи за својот опсег TomTom Start, и во верзија 42, како 52 и 62. Како што добро знаете, единствената разлика помеѓу овие уреди е големината на панелот на екранот.

Така, 42-от има четири-инчен екран, 52-те пет-инчен, а 62-от екран со шест инчи, да се биде последната опција најочигледна за возење, четири инчи може да бидат малку кратки во GPS, чија функција е да ја олесни навигацијата, а не да не остава слепи. Покрај тоа, овие три уреди имаат контрола на брзината со зачуваните сигнали, така што ние не преоѓаме преку гасот во кое било време, совршен придружник за патување за оние кои поминуваат многу часови на патот или кои едноставно сакаат да возат без грижи или губат батеријата од вашиот паметен телефон.

Том Том на последната прес-конференција рече дека има најпрецизни мапи на пазарот, исто така вклучува додатоци како што се овие фотоапарати кои ги читаат знаците и означуваат ограничувања на брзината, но функцијата се плаќа, и покрај тоа што вклучуваат бесплатни три месеци форма. Другата новина е што трите уреди ќе имаат бесплатно ажурирање на мапата за време на животот, подобро невозможно. Траењето на батеријата кај уредите TomTom е несомнено, како и неговата издржливост и прецизност, така ако размислувавте да купите TomTom, можеби е време да ја искористат нивната промоција на бесплатни мапи.

Сè уште не знаете како ажурирајте го TomTom бесплатно?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.