Трик за вметнување видео на YouTube со автоматска репродукција

трикови на youtube

Автоматското репродукција на видеа на YouTube може да биде неопходност за многу луѓе кои управуваат со одредена веб-страница.

Ова значи дека ако сме размислиле во одреден момент користете видео на YouTube во рамките на веб-страница и ние сакаме посетителот да ја спаси маката кога треба да го притисне копчето „игра“ (игра), за да можеме да му помогнеме малку со трикот што ќе го споменеме подолу.

Пронајдете код за вметнување видео на YouTube

Оние кои администрираат одредена веб-страница или блог, совршено знаат дека во наведената работна средина Може да се користат HTML инструкции најмногу за да се постигнат специјализирани функции. За да ја постигнеме нашата цел, ќе го користиме вметнатиот код што ни го нуди YouTube и мора да постапиме како што следува:

 • Одиме на порталот ЈуТјуб.
 • Го бараме видеото на YouTube за кое сме заинтересирани.
 • Откако ќе го најдеме, мора да ја избереме опцијата «сподели»Се наоѓа на дното на видеото.
 • Willе ни бидат прикажани дополнителни опции, треба да ја избереме онаа што вели «вметнете".

Токму во тој момент ќе се појави вметнатиот код, на кој ние мораКопирајте и залепете на веб-страницата каде што сакамеЗнам дека ова видео е присутно. Сега, ќе мора да додадеме мало дополнително правило на вметнатиот код:

? rel = 0 & автоматска репродукција = 1

Кодот што го сместивме на врвот е тој што мора да го додадеме во оној што ни го обезбеди YouTube. За да имате подобра идеја за тоа каде треба да ја вметнете, ние ќе ви ја покажеме следнава слика од екранот.

код за вметнување видео на YouTube

Како што можете да му се восхитувате на претходната слика од екранот, во рамките на вградениот код што ни го обезбеди YouTube е видео врската лоцирана помеѓу наводници; до дополнителниот код што го предложивме на врвот мора да го поставите непосредно пред конечните понуди како што истакнавме на претходната слика од екранот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ами dijo

  Благодарам !! Тоа е на единственото место каде го најдов добриот код за да ја ставам автоматската репродукција. Совршено!! Поздрав

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   Ви благодарам многу за коментарот и ви благодарам за вашата посета.

 2.   Карлос dijo

  Во случај кога сакате да репродуцирате неколку видеа истовремено, како би можеле да го сторите тоа?

 3.   Rosa dijo

  На Фејсбук не работи. Не знам како да направам автоматска репродукција.

 4.   Кристен dijo

  добар код одлично

 5.   Изабел Лаисека dijo

  како работи за фејсбук ... пробав и не се игра автоматски

 6.   магдаленогарциамигуел магдалена гарсија dijo

  НЕ МОЕВ ДА БИДАМ ДА ПРАВАМ АВТОМАТИЧНО ОБИГУВАЕ НА ФЕЈСБУК, ИМА НЕКОЈ ДРУГ СИСТЕМ