Трик за преземање на софтвер за наплата на податоци на Sony Stick Duo

Обнова податоци на Sony Stick Duo

Ако имаме дигитален фотоапарат или некој од новите камкордери што прифаќаат микро SD картички за зачувување на податоците, можеби треба да бидеме подготвени во случај да се случи нешто непредвидено во кое било време и Случајно бришење на сè што било дел од нашата работа.

Во моментов има голем број апликации кои можат да ни помогнат вратете ги изгубените информации, можејќи да искористиме кој било од нив пред да продолжиме со она што ќе го препорачаме подолу.

Зошто да користите специјализирани апликации за картички Sony?

Овие мали таблети кои денес се користат за вметнување во мобилни телефони, таблети и секако, дигитални фотоапарати доаѓаат од различни производители, со мал разлика помеѓу микро SD и оние предложени од Sony. Вториот ги нарекува „Memory Stick PRO Duo“, кои имаат многу радикална разлика со конвенционалниот микро SD и кои ќе можете да ги реализирате доколку го анализирате нивниот дизајн.

Ако имате можност да поставите две од овие мали таблети заедно, може да сфатите дека:

 • Тие имаат различна големина.
 • Тие имаат мал агол (исечен) во различен агол.
 • Контактите од задната страна имаат различен распоред.

Би можеле да најдеме уште многу разлики, иако оние што ги споменавме се основните и најважните. Сега, апликациите што можат да ни помогнат вратете ги случајно избришаните информации Тие можат да се користат и за едната и за другата меморија, иако, во случај на таблети компатибилни со уредите на Сони, тие имаат поголема желба и бараат специјализиран софтвер, нешто што ќе биде причина за овој напис затоа што ќе ви помогнеме лесно да го преземете дури и ако имате сосема поинаква таблета од предложената од производителот.

Добијте го софтверот за враќање на податоците од картичките на Sony

Со информациите што ги споменавме погоре, можеби веќе сте ја знаеле однапред, причината зошто не сте успеале да преземете информации од сеќавањата на Sony со апликации кои генерално работат совршено добро за конвенционален микро SD. Предлагаме да ги следите чекорите подолу за да можете да извршите соодветно преземање и на тој начин да го користите софтверот кога треба да ги вратите случајно избришаните информации.

 • Прво треба да отидете на URL-то на «Поддршка за производи на Sony".
 • Findе ја најдете веб-страницата за помош и простор за да го напишете името на производот.
 • Во нашиот случај, препорачуваме да го користите следниов број на модел: MS-HX8B
 • Ако во одредено време побарате сериски број, напишете го следново: A928L2L.

вратете ги податоците од картичките Sony 01

Речиси автоматски, оваа страница за поддршка на Sony ќе го идентификува моделот што ви предложивме да го напишете, отворајќи во тој момент нов екран каде фотографијата или слика на меморијата што теоретски ја имаме во наши раце. Малку подолу ќе видите дека софтверот е подготвен за преземање, кој обично има приближна тежина од околу 16 MB.

вратете ги податоците од картичките Sony 02

Кога ќе ја изберете оваа врска, ќе се појават дополнителни информации што практично ви ги кажуваат, начинот на кој треба да работите со овој софтвер, неговите ризици и секако „гаранцијата“ дека наплатата на податоците не може да биде 100%. Тука сте информирани дека најверојатно датотеките за обновување се видеа, фотографии, музика и уште неколку други. Мора да отидете на дното на страницата и да го активирате полето „прифаќање термини“ за да го преземете наведениот софтвер.

вратете ги податоците од картичките Sony 03

Целата постапка може да изгледа досадно бидејќи ќе има неколку дополнителни прозорци што ќе се појават со секој чекор; Ова ќе го сфатите кога ќе го притиснете копчето «преземи» и дека можете да го видите на претходната слика на екранот, во кој момент ќе скокнете на «друг прозорец» каде што ќе морате користете ги сериските броеви што ги споменавме погоре. И првиот и вториот ќе мора да бидат вклучени во соодветните простори.

вратете ги податоците од картичките Sony 04

За да ви дадеме подобар водич за сè што треба да направите, поставивме дополнителна слика од екранот на врвот. Понатаму е образец предложен од Sony, кој не треба да го пополнувате и затоа, можете да отидете во последниот дел за да продолжите со волшебникот; Ако сте го следеле секој од чекорите со „трпеливост“, тогаш ќе имате можност да го преземете наведениот софтвер на последниот екран и каде, конечно, ќе се појави многу бараното копче за преземање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.