Facebook ќе ви овозможи да ги бришете пораките во Messenger

Фејсбук Messenger

Што и да правите овие недели, најпознатата социјална мрежа во светот продолжува да генерира контроверзии. Пред неколку дена Фејсбук откри дека е основач Марк Цукерберг тајно бришеше некои пораки на Месинџер. Аргументот за ова бришење на пораките беше дека тоа е направено заради безбедност. Но, компанијата е принудена повторно да се извини.

Иако не само ова, туку тие објавија нешто што корисниците го бараа веќе подолго време. Способноста за бришење пораки ќе ги достигне сите корисници на Facebook Messenger. Како последица на сопствениот творец што го прави тоа.

Компанијата коментира дека оваа функција била дискутирана многу пати претходно. Но, поради некоја причина никогаш не се случи. Конечно, се чини дека сега тие сметаа дека е добар момент за тоа. Значи, тие ќе ја имплементираат оваа одлика за корисниците на Messenger.

Така, сите корисници на апликацијата ќе имаат можност да бришат пораки во разговори. И пораките што ги испратиле и оние што ги добиле. Барем ова е речено од Фејсбук кога разговараа за воведување на функцијата.

Она што не е познато во моментот е кога оваа функција ќе пристигне во Messenger. Неговата најава беше своевидна мерка за да се обиде да ги смири духовите на корисниците пред многукратната полемика на компанијата во последните неколку недели. Значи, ќе мора да видиме како корисниците реагираат на доаѓањето на функцијата во овој клучен момент за социјалната мрежа.

Покрај тоа, фактот дека Марк Цукерберг ги бришеше пораките „за безбедност“ предизвикува многу сомневања. Со нетрпение очекуваме да слушнеме повеќе детали наскоро за тоа кога и како функцијата ќе пристигне во Messenger. Иако сигурно не е последно што го слушнавме за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.