Philips воведува нов 27-инчен QHD монитор дизајниран да ја подобри нашата продуктивност

Ако поминеме многу часови пред компјутерот, и не сакаме да се вратиме дома како да кршевме камен цел ден во каменолом, и тастатурата, глувчето и мониторот на нашата опрема мора да бидат дизајнирани така што ќе се фокусираме на работата, а не на интеракцијата со тимот.

Philips официјално го претстави 272B8QJEB, 27-инчен монитор со резолуција QHD, дизајниран за најсложените корисници, благодарение на понудени ергономски карактеристики, карактеристики што ни овозможуваат да го поставиме мониторот практично во која било позиција за да го прилагодиме на нашата висина и агол на гледање.

Овој нов монитор од Филипс ни нуди резолуција од 2.560 x 1.440 доволно повеќе за да може да имате отворени различни апликации и да можете да комуницирате со нив без да мора постојано да ја менувате работната површина. 10-битниот екран вклучува внатрешен 12-битен процесор, со кој имаме 1,07 милијарди бои за да добиеме што е можно пореални и полни со нијанси слики. Вклучува 2 звучници од по 2w, повеќе од доволно за евентуални потреби што може да ги имаме на ден-за-ден, остануваат оскудни ако нашата намера е да гледаме филмови на тоа.

Ергономија на Филипс 272B8QJEB

Во однос на ергономијата, Филипс 272B8QJEB ни овозможува да се прилагодиме висина на мониторот, тава, навалување и агол на ротација да се прилагоди на висината на корисникот и / или нивните визуелни потреби. IPS панелот со W-LED технологија ни нуди агли на гледање од 178/178 степени, така што нема да имаме проблеми да ја гледаме содржината прикажана на екранот и хоризонтално и вертикално.

Поврзаност на Филипс 272B8QJEB

Овој нов монитор на Филипс ни нуди влезен сигнал VGA (без аудио сигнал), DVI конекција, DisplayPort 1.2 и HDMI 1.4 конекција. Исто така, ни нуди аудио врска за поврзување на звучниците со мониторот преку 3.5-милиметарски приклучок.

Цената на Филипс 272B8QJEB е 269 евра и веќе е достапен на пазарот.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.