Филипс ги прави своите светла Хуе да танцуваат под звукот на Spotify

Неодамна Филипс спроведе многу интересен виртуелен настан на кој можевме да присуствуваме и во кој ги прикажавме следните вести на хардверско и софтверско ниво од поделбата Хуе за остатокот од 2021 година.

Овој пат застануваме на една многу интересна соработка за која, искрено, не знаеме како некому претходно не му текнало. Spotify и Philips се здружуваат за да ја синхронизираат вашата музика со вашите светилки и да создадат динамични средини. Се разбира, момците на Spotify не престануваат да н amaz зачудуваат со различните апликации на нивната стриминг музичка услуга.

Не е с all што видовме дека е софтвер, а тоа е дека одделот Хуе објави нова светлосна лента за телевизорот, како и мало подобрување на некои од неговите сијалици што сега се поефикасни и посветли. Секој што има комплетен дом со Philips Hue како што е мојот случај, ќе знае дека овие светилки не се карактеризираат прецизно со нивниот капацитет за осветлување.

Сега имаме музички вести за оние корисници на Philips Hue кои уживаат во сијалици со опсег на бои или различни RGB уреди. Ако одите во делот за забава на апликацијата Hue за мобилни уреди, ќе можете да го синхронизирате вашиот систем со Spotify и ќе ви понуди можност да ја усогласите вашата музика со вашето осветлување, ќе ги натерате светлата да танцуваат буквално.

Оваа функција е веќе објавена, треба да ја ажурирате апликацијата Philips Hue и да ги следите чекорите споменати погоре. Искористете ја оваа прилика да запомните дека Philips Hue ги има метаподатоците на песните, така што визуелизацијата во теорија нема да потрае со музика. Во меѓувреме, можете да продолжите да се обложувате на класично осветлување. Запомнете го тоа во Актуелендад Гаџет Имаме бројни упатства на YouTube за тоа како да ја соберете вашата паметна опрема за осветлување на домот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.