Philips лансира низа IPS монитори и со FreeSync по смешни цени

Филипс знае како да направи добри монитори, Го знаете тоа затоа што во повеќе од една прилика успеавме да ги анализираме нивните уредиИ компанијата се фокусира на понуда на најдобра содржина по најдобри цени на пазарот, и толку многу што ја постигнува. Сега се чини дека Се појавува нов опсег на уреди што ќе привлече голема публика која сака видео игри.

Овие модели кои вклучуваат IPS панели и со FreeSync од цени околу 189 € може да бидат оние што ќе бидат познати како новата гама на E9. Останете со нас и ќе ја запознаеме малку подлабоко.

За ова ќе ја користи својата подружница ММД, и овие нови монитори за сите корисници ќе привлечат големо внимание. Планирано е да се нарекуваат E-Line, или E9, монитори со интересни и основни карактеристики за скоро секој играч, но по цени што ќе започнат од 189 €, што не е далеку од висока цена со оглед на овие карактеристики. Се разбира, моделите не се лесни за паметење, ние сме пред 276E9QSB, 276E9QDSB и 276E9QJAB, ништо повеќе и ништо помалку. Можеме да видиме дека големината на панелот е иста, 27 инчи, и тие во суштина ќе се разликуваат во врските.

На пример, највисокиот модел, 276E9QJAB вклучува, покрај HDMI и VGA, а DisplayPort. Покрај тоа, заедно тие ќе имаат 27-инчни IPS панели со максимална резолуција од 1080p (FullHD) и брзина на освежување од 60 Hz, што за возврат ќе понуди 5 метар латентност, што не е најниско на пазарот, но е доволно за обичен гејмер. Од друга страна, тие имаат добар квалитет на боја, бидејќи покриваат опсег од 124% во sRGB и 93% во NTSC. Немаме официјални датуми на лансирање, иако ќе разговараме со PR-тимот на Филипс за да се увериме во сите детали за овие монитори што може да бидат тука во март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.