Задната фотографија и предното стакло на Xiaomi Mi6 се филтрираат

Одамна немаше истекување на Xiaomi Mi6 и сега веќе имаме на маса какво може да биде предното стакло на овој нов смартфон од кинеската фирма. Точно е дека спецификациите и многу детали за хардверот на овој Mi6 веќе излегоа во јавноста, но имаме многу добри непознати информации за овој нов уред и сега Задниот дел на уредот и предниот дел се прикажани со ова стакло во две бои. Тоа е слика во која можеме да видиме два предни прозорци со можни бои на овој нов модел, бело и црно, како и фотографија со задниот дел и неговата двојна камера.

Малку по малку нема што да видиме за овој уред што може да се претстави наскоро, но додека се случи ова, ние гледаме како некои детали од новиот модел на Xiaomi се од автентична висока класа. Некои од можните спецификации на новиот уред од азиската компанија ќе потврдат два достапни модели, едниот со 5,2-инчен Full HD екран (1.920, 1.080) и друга QHD верзија (2.560 x 1.400), верзија со 32 и друга со 64 GB внатрешна меморија и 4 или 6 GB RAM меморија во зависност од моделот. Покрај тоа, се зборува за 12 мегапикселна камера за задниот дел и 8 мегапиксели за предната страна.

Фотографија од задниот дел на овој нов модел на Xiaomi во црно:

Сензорот за отпечатоци ќе излезе напред и во принцип се чини дека има неколку извонредни промени во однос на естетиката на овој нов Xiaomi, ќе видиме дека нема многу повеќе детали за овој уред отколку на почетокот ја очекувавме вашата презентација во текот на овој месец март, но тоа не било така.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.