Флексибилниот екран на Xiaomi може да се види на видео и нема да ве остави рамнодушни

Денот кога не се будиме со некои новости во кои Xiaomi имајте врска со тоа, без сомнение ќе биде нешто чуден ден. И тоа е дека производителот е една од најактивните компании во моментот и дека секој ден има подготвено изненадување за нас, во повеќето случаи на наше задоволство и на скоро сите.

Денес треба да го видиме флексибилниот екран на кој работи Xiaomi веќе подолго време. Исто така, имаме среќа што го гледаме како работи на видеото што ќе го најдете насловот на овој напис.

На ова видео можеме да видиме како некој се движи околу интерфејсот MIUI 8 со екранот свиткан во неподвижно држење на телото низ целото видео. Овој тип на екран не е ништо ново, бидејќи на пример Lenovo веќе покажа една од сличните карактеристики во последната IFA, но овој пат можеме да видиме дека работи на повеќе од интересен начин.

Во моментов овој екран нема никаква потврдена употреба од Xiaomi, но се чини дека е повеќе од јасно дека пазарот несомнено се движи кон лансирање на терминал чиј екран може да се преклопи, преклопи и постави во претходно незамисливи позиции.

Денешните вести од Xiaomi изгледаат неверојатно, но не потценувајте го кинескиот производител и повеќе од веројатно е дека утре ќе се разбудиме со уште поневеројатни или интересни вести.

Дали мислите дека овие флексибилни екрани можат да имаат интересна алатка за кој било корисник?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.