Ова е целиот асортиман на Samsung Galaxy од првиот до последниот

Имајќи ги сите уреди од серија подеднакво успешни како Samsung Galaxy, не можете да ги гледате секој ден. Во оваа пригода, она што можеме да го видиме е напредокот на овие уреди на Самсунг низ годините и колку е успешна оваа сага за „Галакси“ за компанија која произведува добар број мобилни уреди, апарати за домаќинство и други гаџети. Важно е тука да ги видите промените што се спроведуваат со текот на времето и квалитетот на материјалите што се користат во паметните телефони, и сега и оние што ги користевме пред 8 години  

Значи, денес ја оставаме споредбата на видео направено од добро познатиот YouTube канал EverythingApplePro, во кој можете да го видите минувањето на годините во навистина добар опсег за Самсунг и корисниците. Ова е серија Samsung Galaxy од нејзиниот прв уред до најновиот презентиран модел:

Видеото е навистина добро за сите корисници, но особено за оние помлади кои можат јасно да го видат напредокот на технологијата. Точно е дека времето минува брзо и ако погледнеме наназад, сфаќаме огромни промени што се случија, но тоа е дека промените помеѓу првиот на Галакси и овие неодамна претставени Samsung Galaxy S8 и S8 +, тие се спектакуларни изгледате на тоа каде и да го погледнете. Ако споредиме брзина, камери, големини и повеќе, сфаќаме колку се напредува во овој сектор на паметни телефони од година во година и не можеме да престанеме да размислуваме какви ќе бидат за уште неколку години.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.